Janoniečio sėkmė GIS konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai 2024“

Gimnazijos nuotr.
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleivis Ignas Bauža nacionaliniame konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai 2024“ laimėjo III vietą, specialų Lietuvos geografų draugijos prizą „Už asmenybės atmintį“, jam priklauso ir III vieta PUBLIKOS MYLIMIAUSIAS nominacijoje. Su geografijos mokytoja Gitana Kazimieraitiene.

Gegužės mėnesį sulaukėme apdovanojimų iš respublikinio žemėlapių kūrimo konkurso organizatorių „Hnit-Baltic“. III vietos laimėjimu nacionaliniame konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai 2024“ džiaugiasi janonietis Ignas Bauža (III e klasė). Ignui įteiktas ir specialus Lietuvos geografų draugijos prizas „Už asmenybės atmintį“. Gimnazisto darbas „Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda“ užėmė III vietą ir PUBLIKOS MYLIMIAUSIAS nominacijoje. Taigi, Ignas įvertintas net trijose kategorijose! Tokiu būdu iškovota galimybė dalyvauti penkių dienų vasaros stovykloje, Trakų rajone, kurios metu vyksta interaktyvūs aplinkos tyrinėjimai, mokomasi dirbti su įvairiomis žemėlapių kūrimo programomis, dalyvaujama paskaitose.

Žemėlapių konkursui Ignas pateikė savo interaktyvų pasakojimą apie šiauliečio Olego Truchano gyvenimą, jo emigracijos iš Lietuvos į Australiją aspektus, biografijos faktus, tyrinėjimų darbus ir veiklos nuopelnus. Savo kūrybinį darbą Ignas skyrė Olego Truchano 100-osioms gimimo metinėms.

Geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS) besidomintys moksleiviai ir mokytojai jau devynerius metus turi galimybę išbandyti savo jėgas žemėlapių kūrimo konkurse, kurio pagrindinis tikslas – puoselėti kūrybiškumą, skatinti gimtosios vietos, krašto, pasaulio pažinimą ir tyrinėjimą pasitelkiant GIS technologijas, kurti interaktyvius teminius žemėlapių pasakojimus. Šių metų konkurse dalyvavo 103 moksleiviai.