Janoniečiai varžėsi žiniomis apie lietuvių kalbą, jos kultūrą ir literatūrą

Gimnazijos nuotr.
Protų mūšio dalyviams virė emocijos ir kaito kraujas, skubiai ieškant atsakymų į 40 įdomių klausimų apie lietuvių kalbos kultūrą, vietovardžių geografiją, literatūrą, žymius žmones.

 

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje vyko Lietuvių kalbai skirtos protų kovos, kurias vedė Robertas Gedrimas – vienos stipriausių Lietuvoje suaugusiųjų protų kovų lygos komandos „Geltona juoda“ narys. Bibliotekos konferencijų salėje dėl nugalėtojų titulo varžėsi septynios Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komandos!

Dalyviams teko atsakyti į 40 įdomių klausimų apie lietuvių kalbos kultūrą, vietovardžių geografiją, literatūrą, žymius žmones. Teisingiausiai į viktorinos klausimus atsakinėjo komanda “Vidutiniai genijai”: Aistis Šukys (IV a), Martynas Bukis (IV a), Dovydas Labanauskas (IV c), Deivis Kungys (III c), Matas Povilaitis (III c) ir Mykolas Liandzbergas (III b). Labai įtempta kova vyko tarp komandų dėl II vietos. Tik paskutiniame ture paaiškėjo, kad vienu tašku pranašesnė buvo I KTU klasės komanda “Kosmonautai”, o bronzą iškovojo III klasių merginų rinktinė “Raudona”.

Sveikiname janoniečius!