Janoniečiai klausia: Ką tu? Ką Šiauliuose?

Gimnazijos nuotr.
Janoniečiai „Galimybių festivalyje TAVO PIN KODAS“ įgijo informacijos apie ugdymosi, tobulėjimo, užimtumo galimybes. grįžo su šventiška nuotaika, juolab kad gimnazijos komandos užpildė protų kovų geriausiųjų dešimtuką!

 

Lapkričio 22 dieną Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos I ir II kl. gimnazistai kartu su klasių vadovais ir mokytojais dalyvavo „Galimybių festivalyje TAVO PIN KODAS“, kuris jaunimą pasitiko šūkiu „Ką tu? Ką Šiauliuose?“. Į renginį jau šeštą kartą pakvietė Šiaulių valstybinė kolegija, renginį inicijuoja ir finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Renginys vyko Šiaulių arenoje ir jame dalyvavo apie 3000 moksleivių iš viso Šiaulių regiono. Renginyje susipažinome su profesijomis, studijų programomis, taip pat aplankėme Vilniaus universiteto stendą, pamatėme įspūdingų Šiaulių valstybinės kolegijos darbų, linksmai pasivažinėjome drifto triračiais, kuriuos sukonstravo studentai.

Patiko praktiškai išbandyti įvairias profesijas Šiaulių technologijų centro stenduose. Atsakymų apie įsidarbinimo galimybes, paklausias profesijas ieškojome priėję prie įmonių, organizacijų stendų, kurie buvo interaktyvūs ir galėjome išbandyti savo žinias ar pasipraktikuoti.

Renginio pranešėjai – žinomi žmonės, žurnalistai, reperiai – pasidalino savo asmeninėmis karjeros istorijomis, jų kalbos motyvuojančios. Verta paminėti ir apie įspūdingą grupės „JAUTI“ koncertą – mūsų komandai jis labai patiko.

Visi su nekantrumu laukėme gigantiško protų kovų turnyro su Robertu Petrausku (viso dalyvavo 112 komandų) – janoniečiai visuomet buvo aktyvūs tokios veiklos išbandytojai. Šiemet užsiregistravo net 19 protmūšiukų komandų iš mūsų gimnazijos. Protų kovas sudarė devyni turai, po kiekvieno lyderiai vis keitėsi. Paskutiniuose klausimuose vicečempionų titulus išplėšė I KTU klasės komanda: Daniel Šer (komandos kapitonas), Kotryna Markovaitė, Aldas Matutis, Airida Saunoriūtė, Domantas Sruogis ir Julius Urnėžius. Sveikiname su tokiu sėkmingu debiutu!

 

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos II a klasės mokiniai

Gitana KAZIMIERAITIENĖ, geografijos mokytoja, klubo „Žemės draugai“ vadovė

Asta ABUKAITIENĖ, karjeros specialistė