Gytarių progimnazijos svečiai - Erasmus+ projekto „GREEN LIFE“ dalyviai

gytariumokykla
Šiaulių Gytarių progimnazija jau metus dalyvauja Erasmus+ projekte „GREEN LIFE“, kurio tikslas – gauti žinių apie tvarios gyvensenos svarbą. Projekto dalyviai – mokyklų bendruomenės iš Ispanijos, Lietuvos, Kipro ir Čekijos. Mokiniai ir mokytojai savo mokyklose, o spalio 17 – 21 d. atvyko pas mus į Lietuvą, į Šiaulių Gytarių progimnaziją.

Savaitė priimant svečius buvo išties kupina susitikimų, išvykų, pažinčių ir nuoširdumo. 

Pirmadienį tradiciškai vyko oficiali susitikimo atidarymo šventė, šalių prisistatymai, pažintis su mokykla. Mokiniams teko ir nedidelis darbas – samanomis dekoruoti paveikslėlį, kuris vėliau papuoš mokyklos erdves. Susipažinus su mokykla, plėtėme erdves ir svečius pakvietėme į miesto centrą, kur vyko orientacinis žaidimas. O vėlyvą vakarą vaikai praleido bendraudami su bendraamžiais šeimose.

Antradienį, žinoma, turėjome svečiams parodyti mūsų nuostabųjį pajūrį. Keliavome į Klaipėdą, Nidą. Klaipėdoje dalyvavome edukacijoje „Ruonis iš ateities“, kur aptarėme, sprendėme rimtas ekologines problemas. Nidoje aplankėme gintaro galeriją, laukė ir nelengvas eko žygis į kopas. Svečiai sakė, kad nuovargį slopino nuostabūs pajūrio gamtos vaizdai.

Trečiadienis svečiams prasidėjo pažintimi su ŠRATC veikla: aplankėme didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, Daiktų kiemą. Šis susitikimas itin svarbus, nes gytariečiai šiame projekte kuruoja atliekų rūšiavimo (Recycling) sritį. Pasidžiaugėme tvarka aikštelėje, Daiktų kiemo patirtimi. Juk teisingas rūšiavimas, antras daiktų „gyvenimas“ moko atsakingo vartojimo, mūsų aplinką daro švaresnę, tvaresnę, žalesnę. Projekto komandos pristatė ir savo namų darbus – patirtį, kaip rūšiavimas vyksta jų šalyse. Likęs dienos laikas buvo skirtas Šiaulių apylinkių apžvalgai. Keliavome į Naisius, kur edukacijoje projekto partneriai gaminosi molinius dubenėlius, apžiūrėjo Triušių salą. Po to vykome į vieną žinomiausių Šiaulių krašto lankytinų vietų – Kryžių kalną. Vakare gytariečiai pakvietė bendraamžius į ekologiško muilo dirbtuvėles pasigaminti sau dar vieno „prisiminimo“.

Ketvirta vizito diena buvo skirta svečius supažindinti su Lietuvos istorija, kultūra, tradicijomis, valgiais. To ir vykome į sostinę Vilnių, lankėme Trakus.

Penktadienis – paskutinė susitikimo diena – veiklų apibendrinimo, aptarimo, sertifikatų įteikimo, uždarymo šventės ir atsisveikinimo diena. Numatytos tolimesnės kelionės, projekto veiklos, susitikimai. Smagu girdėti, kad svečius sužavėjo mūsų miesto jaukumas, švara, tvarka, žaluma, šalies gamtos grožis. Juk toks viso mūsų projekto tikslas – išmokti saugoti gamtą, žmones, mokytis gyventi tvariai, tvarkingai, švariai ir taupiai.

Taigi savaitė buvo išties šauni, suteikė žinių, įgūdžių ir patirčių, džiugino užsimezgusiomis draugystėmis. Todėl dar neatsisveikiname, o sakome – iki pasimatymo Rumunijoje!

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Užs. Nr. 519945

gytariuherbas  euflag