Gytarių progimnazijos projekto dalyvių išvyka į Italiją

Dalyvių nuotr.
Prie Milano katedros.
Lapkričio 22–26 dienomis grupė Šiaulių Gytarių progimnazijos mokytojų keliavo į Italiją, į Bergamo miestą, kur dalyvavo "Erasmus+" projekto R.E.P.O.W.E.R dalyvių susitikime. Šio viso projekto tikslas – globalinio atšilimo problemos, sprendimai ir būdai apsaugoti savo ateitį, ekologija, saugaus pasaulio kūrimo galimybės.

Susitiko visų šalių dalyvių – Italijos, Turkijos, Graikijos, Lenkijos ir Lietuvos – projekto vykdytojų komandos. O išvykos į Italiją užduotis buvo aptarti jau įvykdytų veiklų rezultatus, patikslinti kitų susitikimų datas, užduotis, paieškoti dar patrauklesnių veiklos formų, pasidalinti įspūdžiais ir patirtimis.

Kelionės metu turėjome galimybę apžiūrėti Bergamo miestą, paklajoti viduramžių senamiesčio gatvelėmis, aplankyti bažnyčias ir nuostabią Šv. Marijos baziliką. Labiausiai nudžiugino apsilankymas Milane, į kurį pakvietė projekto koordinatoriai italai. Grožėjomės garsiąja Milano katedra, prisiminėme istoriją Sforcų pilyje, pasivaikščiojome miesto parke, jau šventiškai pasipuošusiose miesto gatvėse.

Žinoma, šalys skirtingos savo kultūromis, tradicijomis, istorija, bet mus, projekto dalyvius, vienija bendra atsakomybė – mes patys atsakingi už žemę, kurioje toliau gyvensime, tik mes turime įvardinti ir spręsti tvarios gyvensenos problemas, drauge ieškoti sprendimų, atsinaujinančios energijos šaltinių.

Po malonios ir naudingos kelionės lauksime kitų susitikimų, pirmiausia – Lenkijoje, vėliau Turkijoje ir Graikijoje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Užs. Nr. 543128

erasmus+ergytariuherbas