Gytarių progimnazijos mokinių ir mokytojų išvyka į Lenkiją

Dalyvių nuotr.
Gruodžio 4–8 dienomis grupė Šiaulių Gytarių progimnazijos mokinių ir mokytojų keliavo į Lenkiją, kur dalyvavo "Erasmus+" projekto R.E.P.O.W.E.R dalyvių susitikime. Projekto susitikimo tema – "Smart schoping" ("Protingas apsipirkimas").

Gytariečiai lankėsi Pulavų miesto Henryka Sienkiewicza Pulawach sp 11 mokykloje. Šeimininkai svečius priėmė šiltais muzikiniais sveikinimais, aprodė savo mokyklą, supažindino su Lenkijos švietimo sistema. Mūsų mokiniai su projekto dalyviais iš Italijos, Graikijos, Turkijos bei Lenkijos dalyvavo praktinėje veikloje, kur dekoravo medvilninius apsipirkimo maišelius. Užsiėmimo tikslas – skatinti daugkartinių apsipirkimo maišelių naudojimą.

Mokytojai stebėjo kolegų vedamas atviras pamokas bei gilino žinias seminare "Synergy of Etwining and Erasmus + programs".

Kitą dieną Pulavų miesto bibliotekos salėje vyko šalių kalėdinių projektų prezentacija. Visų projekte dalyvavusių šalių mokiniai pristatė savo šalies Kalėdų tradicijas, papročius, valgius.

Susitikimo metu buvo paskelbti kalėdinių dekoracijų konkurso rezultatai. Mūsų progimnazijos mokinys Atas Šimulis apdovanotas už gražiausią šventinę dekoraciją. 

Įvyko iškilminga projekto dalyvių apdovanojimų ceremonija, įteikti dalyvavimo projekte sertifikatai. Papietavę mokytojai išvyko į nedidelį istorinį Kazimiero Dolny miestelį.

Trečią viešnagės dieną šeimininkų mokykloje vyko kalėdinė mugė, kurioje moksleiviai mokėsi prekiauti ir pirkti protingai. Mugėje buvo prekiaujama ir projekto dalyvių pagamintais dirbiniais. 

Šią dieną mūsų ir kitų šalių mokiniai dalyvavo aktyviuose sporto ir šokių užsiėmimuose. Papietavę apsilankėme Pulavų miesto Čartoryskių rūmų parke bei rūmuose. Vakare buvome pakviesti į susitikimą su miesto meru bei pavaišinti advento vakariene.

Kitą dieną gytariečių grupė, projekto "Erasmus+" R. E. P. O. W. E. R. dalyviai, kartu su Turkijos, Graikijos, Italijos bei Lenkijos mokiniais bei mokytojais turėjo galimybę apsilankyti kalėdinių žaisliukų gamykloje, kurioje susipažino, kaip gaminami žaisliukai iš stiklo. Mokiniai patys dekoravo stiklinius žaisliukus, kuriuos parsivežė namo. 

Buvo aplankytas Sandomiero miestas, kuris garsėja savo senamiesčiu, istoriniuose šaltiniuose minimu nuo XII amžiaus. O paskutinę viešnagės dieną projekto dalyviai vyko į Lenkijos sostinę Varšuvą, susipažino su Varšuvos senamiesčiu bei lankėsi karaliaus rūmuose.

Projekto dalyviai, patyrę daug malonių įspūdžių, atsisveikino su šventėms pasipuošusia Lenkija.

Iki kito susitikimo Turkijoje!

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Užs. Nr. 544213

erasmuslogogytariuherbas