"Gytariečių" pažintis su Turkijos istorija, kultūra ir tradicijomis

Dalyvių nuotr.
Šiaulių Gytarių progimnazijos penki mokiniai (Matas, Jonas, Kamilė, Eimantė ir Aistė) ir du mokytojai (Natalija ir Antanas) balandžio 22–26 dienomis dalyvavo "Erasmus+" tarptautinio projekto „Recover Earth, protect our world, empower resources“ (R.E.P.O.W.E.R.) išvykoje. Šios projekto dalies Turkijoje tema buvo „Smart Eating“. Susitikime dalyvavo Turkijos, Graikijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos komandos.

Turkija – nuostabi, ypatinga šalis, todėl labai šaunu, kad "Erasmus+" projekto R.E.P.O.W.E.R. dalyviai turėjo galimybę kuo daugiau sužinoti apie Turkijos istoriją, kultūrą ir tradicijas.

Vos atvykę svečiai buvo supažindinti su turkų valgymo įpročiais – valgė tradicinius turkų pusryčius. O kitą dieną dalyviai varžėsi tarpusavyje pasaulio virtuvių festivalyje, kur gamino savo šalių tradicinius paprastus, bet skanius patiekalus. Tad būdami Turkijoje dalyviai sužinojo ne tik apie turkų, bet susipažino ir su kitų šalių virtuvėmis.

Dalyviai daug laiko praleido gamtoje prie Viduržemio jūros, kūrė plakatus, apsilankė sodininkystės tyrimų institute, įsikūrusiame pajūryje. Ten apžiūrėjo sodus, šiltnamius ir laboratorijas. Vėliau plaukiojo jachta po Antalijos įlanką.

Lankydamiesi Turkijoje dalyviai sužinojo ir apie šios šalies istoriją. Jie lankėsi senoviniame teatre ir Mergelės pilyje, aplankė Kleopatros vartus, Šv. Pauliaus bažnyčią, didžiąją mečetę, Mersino etnografijos muziejų. Lankydami šiuos objektus sužinojo ne tik apie Turkijos kultūrą, tradicijas, bet ir religiją.

Paskutinė diena buvo skirta atsisveikinimo ceremonijai. Joje visi dalyviai apibendrino projekto rezultatus, patirtis, numatė tolimesnius tikslus ir veiksmus.

Ši kelionė dalyviams buvo tikrai įsimintina: ne tik daug ką pamatė, sužinojo, kaip svarbu sveikai gyventi, maitintis, saugoti gamtą, bet ir susipažino su įdomiais žmonėmis, susirado draugų.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

erasmuserasmusgytariuherbas

Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Užs. Nr. 554052