Gytariečiai - Erasmus+ projekto „GREEN LIFE“ dalyviai

gytariu
Šiaulių Gytarių progimnazijos bendruomenė jau metus dalyvauja Erasmus+ projekte „GREEN LIFE“, kurio tikslas – gauti žinių apie tvarią gyvenseną, jos svarbą.

Tęsdami šį projektą grupė mokyklos mokinių ir mokytojų 2022 m. gegužės 9 – 13 d. svečiavosi Kipre, Larnakos mieste. Susitikome su Ispanijos, Portugalijos, Kipro ir Čekijos delegacijomis.

Atidarymo ceremonija vyko Aradippou gimnazijoje. Pasveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Mr. Philippos Koumidis, švietimo centro pavaduotojas Dr. Dimitrios Mappouras, Aradippou miesto meras Mr. Evangelos Evangelidis ir Europos programų koordinatorė Mrs. Loukia Lazaridou. Po atidarymo važiavome į eko ūkį, kur maitinome ožiukus, šėrėme arklius, mokėmės, kaip reikia melžti ožkas.

Kita diena padovanojo įdomią ir nepamirštamą patirtį - stebėjome ir tyrinėjome nuostabių flamingų ir kitų Kipro paukščių gyvenimą prie Larnacos druskos ežero. Po to važiavome į mokyklą, kur žiūrėjome Kipro mokinių pristatymą apie jų šalies švietimo sistemą, apžiūrėjome mokyklos kiemą, klases. Turėjome galimybę susipažinti ir su Kipro sostine Nicosia – vaikštinėjome Žaliaja linija, aplankėme senąsias Ledro ir Onasagorou gatves.

Trečioji diena buvo skirta Kipro salos istorijai pažinti. Ankstų rytą išvykome į Choirokoitią - neolito laikų gyvenvietę, datuojamą 7* tūkstantmečiu prieš Kristų. Ši vieta atspindi sėkmingą Kipro salos ūkininkų ir ganytojų bendruomenės gyvenimą, saugų vystymąsi, yra įtraukta į UNESKO pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau vykome į Kourion archeologinę vietovę. Pasak senovės istoriko Herodoto, senovės miestas – Kourion karalystė buvo įkurta argivų, senovės Argoso gyventojų Peloponese. Aplankėme išlikusius ir atstatytus istorinius pastatus. Po istorijos pamokų keliavome į nuostabų Limassol miestą, kur apžiūrėjome miesto prieplauką.

Kitą dieną lankėmės Troodos geologiniame parke, išklausėme paskaitą, kaip jis susiformavo ir kokią įtaką padarė Kiprui. Iš ten vykome į Sparti Platres Rope Adventure parką, kuriame vaikai aktyviai leido laiką, o mokytojai keliavo kalnų takais. Lydėjo ir džiugino nuostabūs, nepamirštami gamtos vaizdai.

Savaitės pabaiga buvo skirta veiklų apibendrinimui: aptarėme šio projekto temą - Green Life, problemas ir rastus sprendimus. Mokytojai iškilmingai atidarė Erasmus+ projektų sieną Aradippou gimnazijoje. Visos savaitės veiklas patvirtino projekto dalyviams įteikti pažymėjimai.

Tai buvo tiesiog nuostabi, įspūdžių pilna savaitė, kuri atmintyje išliks dar ilgai. Iki kitų susitikimų, projekto „GREEN LIFE“ dalyviai!

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai .Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

erasmus

Užs. Nr. 510537