Gimnazijos liaudiškos muzikos ansamblis „Jovarėlis“ koncertavo Vokietijoje

Kelionės akimirka.

 

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudiškos muzikos ansamblis „Jovarėlis“ atstovavo Šiauliams Plauene vykusioje tarptautinėje Europos mugėje Vokietijoje. Trumpos, bet turiningos koncertinės kelionės metu šiauliečiai surengė 3 koncertus, lankėsi Plaueno Diesterweg gimnazijoje, kur buvo surengti susitikimai su mokyklos mokiniais ir administracija. Susitikimo su Plaueno miesto meru metu buvo aptartos bendradarbiavimo su švietimo ir kultūros įstaigomis galimybės.

Plauenas su Šiauliais yra susigiminiavę miestai, todėl šiame Saksonijos regiono mieste vykusioje tarptautinėje mugėje išskirtinis dėmesys buvo skiriamas Lietuvai. Mugės kultūrinėje programoje dalyvavę „Jovarėlio“ muzikantai ir dainininkai pristatė lietuvių tautinės muzikos programą, supažindino žiūrovus su lietuvių tautiniais muzikos instrumentais. Ansamblio meno vadovė Regina Vaišnorienė ir vokalinės grupės vadovė Rita Daukantaitė po koncertų pasidžiaugė, jog vokiečiams lietuviška muzika patiko bei pažymėjo, jog buvo sulaukta daug žiūrovų komplimentų. Klausytojus ypač sužavėjo lietuviškų kanklių ir birbynių skambesys, o skrabalai jiems tapo tikru atradimu. „Mūsų programoje buvo ir tradicinė lietuvių tautinė muzika, ir gerai žinomi lietuvių kompozitorių kūriniai. Malonu, jog žiūrovai šiltai sutiko mūsų pasirodymus ir negailėjo aplodismentų“, – sako Regina Vaišnorienė. Pasak ansamblio vadovės, mūsų gimnazijos jauniesiems muzikantams ir dainininkams ši koncertinė išvyka buvo ne tik galimybė parodyti tai, ko yra išmokę repeticijose, bet ir buvo puiki galimybė tobulėti, plėsti savo akiratį ir kaupti tarptautinę muzikinę patirtį.

Plauene vykusioje tradicinėje mugėje šiemet didžiausias dėmesys buvo skiriamas žemės ūkio produkciją gaminantiems verslininkams. Čia savo produkciją pristatė ne tik Saksonijos regiono verslininkai, bet ir svečiai iš Austrijos, Lenkijos, Vengrijos, Prancūzijos, Čekijos ir kitų šalių. Gaila, kad tarp parodos dalyvių nebuvo Šiaulių miesto atstovų. Tikėkimės, kad kitais metais šiauliečiai ir rajono verslininkai pasinaudos galimybe prisistatyti Vokietijos žmonėms.

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos direktorė dr. Regina Marozienė džiaugiasi, jog ši koncertinė išvyka į Plaueną buvo puiki proga ne tik pristatyti lietuvišką muzikinę kultūrą, bet užmegzti ryšius su šio miesto švietimo įstaigomis. R. Marozienė: „Vizito į Plaueno Diesterweg gimnaziją metu buvome supažindinti su šios ugdymo įstaigos darbu, su administracijos vadovais aptarėme galimybes įsijungti į bendrus projektus, keistis pedagogų patirtimi. Šilto priėmimo metu patyrėme, jog vokiečiai taip pat yra suinteresuoti plėsti partnerystės ryšius, todėl artimiausiu metu aptarsime konkrečius pasiūlymus ir galimus projektus. Šventinio priėmimo metu Plaueno miesto merui Stefenui Zeneriui (Steffen Zenner) perdavėme Šiaulių mero Artūro Visocko linkėjimus ir padėkojome už kvietimą koncertuoti Plauene bei šios kelionės finansavimą“.

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos projektų vadovas Zenonas Ripinskis, kartu su Plaueno savivaldybės administracija rengęs šiauliečių vizito programą, pažymėjo, jog buvo stengiamasi, jog būtų sudarytos ne tik geros sąlygos koncertuoti, bet būtų galimybė susipažinti su Plaueno miestu, jo istorija, kad Šiaulių moksleiviai susitiktų ir tiesiogiai pabendrautų su Vokietijos bendraamžiais. Projektų vadovo ir pačių šiauliečių moksleivių nuomone, ši kelionės programos dalis buvo labai naudinga ir įdomi.

Koncertinės išvykos metu „Jovarėlio“ ansamblio nariai taip pat turėjo galimybę susipažinti su vienu gražiausių Lenkijos miestu Vroclavu ir Čekijos sostine Praha.

Grįžę į namus „Jovarėlio“ nariai ir vadovai ilsėtis neturės kada – laukia tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinės muzikos festivalis „Tūto“, kurį jau daug metų rengia Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.