Žaliūkių malūnas ir Kurtuvėnų dvaras — tarp patraukliausių vietų

Žaliūkių malūnas ir Kurtuvėnų dvaras —  tarp patraukliausių vietų

Žaliūkių malūnas ir Kurtuvėnų dvaras — tarp patraukliausių vietų

Rokiškio dvaro sodyba tapo „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2011. Atstatyti ir turizmui pritaikyti statiniai“ konkurso nugalėtoja. Toks titulas Rokiškio dvarui suteiktas už puikiai įrengtą dvaro ekspoziciją, istorijos ir kultūros puoselėjimą bei jaunosios kartos auklėjimą.

Antrąją vietą konkurse užėmė projektas „Biržų pilis“, kurį pateikė Biržų regioninio parko direkcija.

Trečiąją vietą už edukacinę veiklą pelnė Žaliūkių malūnininko sodyba ir projekto teikėjas Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Ketvirta vieta už universalumą ir turistinių veiklų kompleksiškumą įvertintas Kurtuvėnų dvaras ir projekto teikėjas Kurtuvėnų regioninio parko direkcija. Į prizininkų penketą taip pat pateko Platelių dvaro sodyba. Ji įvertinta už vietinių tradicijų puoselėjimą ir populiarinimą.

Šį EDEN (European Destinations of Excellence) projekto konkursą paskelbė ir apdovanojimus Lietuvos patraukliausioms turizmo vietovėms suteikė Valstybinis turizmo departamentas(VTD).

Buvusiuose dvaro rūmuose šiandien yra įsikūręs Rokiškio kraštotyros muziejus. Šiuo metu jam priklauso 14 autentiškų dvaro pastatų ir 28 ha ploto parkas su tvenkiniais. Muziejus per 78 metus sukaupė gausius archeologijos, istorijos, numizmatikos, dailės ir etnografijos eksponatų rinkinius, iš viso — daugiau nei 80 tūkstančių vienetų. Unikali ir vertinga dvarų kultūros paveldo kolekcija — viena iš nedaugelio tokių ekspozicijų Lietuvoje.

Iš viso dėl patraukliausios turizmo vietovės titulo varžėsi 20 projektų. Paraiškas konkursui pateikė dalyviai iš Druskininkų, Ignalinos, Jurbarko, Kauno, Kėdainių, Kelmės, Klaipėdos, Pakruojo, Plungės, Raseinių, Rietavo, Šakių, Širvintų, Utenos ir Zarasų rajonų.

Apie patraukliausias turizmo vietoves kuriami filmai ir pateikiami oficialiame projekto tinklalapyje. Nugalėtojai taip pat pristatomi Europos turizmo forume ir kituose renginiuose.

MALŪNAS: Žaliūkių malūnininko sodyba šiemet atidaryta lankytojams.

Jono TAMULIO nuotr.