Naujausios
Tyrelio taką pamėgo ir lapės
Ilgiausią Lietuvoje medinį taką per Mūšos tyrelio pelkę (Joniškio rajonas) pamėgo ne tik lankytojai iš visos Lietuvos, bet ir vietos gyvūnai.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Kam eiti pelkės kupstais, jeigu galima pėdinti kojų nedrėkinančiu, patogiu, beveik keturių kilometrų ilgio Mūšos tyrelio taku? Būtent tokia mintis kyla, išvydus Žagarės regioninio parko direkcijos vyriausiojo ekologo Raimondo Ginkaus prieš keletą dienų darytą fotografiją.
Specialistas pasakojo Mūšos tyrelyje lankęsis, norėdamas patikslinti koordinates. Jau eidamas pirmyn jis pastebėjo pėdinančią rudakailę. Tačiau lapė žmogų pamatė ir paspruko.
„Grįždamas nebesitikėjau jos sutikti, nes gerokai užtrukau. Tačiau sulaukiau siurprizo – lapė vėl pėdino priešais mediniu taku. Aišku, tai galėjo būti ir kita lapė, ne ta pati. Spėjau nufotografuoti ją, kol manęs nepastebėjo. Pajutusi žmogaus buvimą ji greitai nešė kudašių tolyn“, – apie susitikimą su rudąja pasakojo vyriausiasis ekologas R. Ginkus.
Regioninio parko direkcijos specialistas vaikščiodamas tyrelio taku yra matęs pilkųjų gervių, erelį, teterviną, sutikęs žaltį ir nuodingąją angį.
Pagal oficialius duomenis, pelkėje gyvena ir kitų retųjų paukščių bei gyvūnų: dirvinių sėjikų, tikučių, apsistoja migruojančių baltakakčių ir želmeninių žąsų būriai, nuo 2006 metų draustinyje stebima lūšis, sutinkamas vilkas, baltasis kiškis, retų vabzdžių ir roplių rūšys.
Mūšos tyrelio pažintinį taką galima lankyti ir savarankiškai, be parko direkcijos darbuotojų palydos, tačiau reikia laikytis rimties, nes šiuo metu jau peri paukščiai, jauniklius veda gyvūnai. Taip pat griežtai draudžiama rūkyti.
Raimondo GINKAUS nuotr.
PASIVAIKŠČIOJIMAS: Lapės irgi mėgsta medinį Mūšos tyrelio pelkės taką.