Tarakonai varžėsi, kas greitesnis

Tarakonai varžėsi, kas greitesnis

Tarakonai varžėsi, kas greitesnis

Praėjusį savaitgalį Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras „Akropolyje“ surengė egzotiškų gyvūnų parodą ir pakvietė dalyvauti vabalų lenktynėse.

Paroda ir lenktynės

Jaunieji gamtininkai šiauliečiams ir miesto svečiams suteikė retą galimybę nemokamai apžiūrėti daugiau nei 30 rūšių įvairiausių gyvūnų. Tarp parodos eksponatų – gekonai ir iguanos, vėžliai ir naguotoji varlė, žalčiai ir karališkosios gyvatės, taip pat parodoje pristatyti įvairūs paukščiai – dekoratyvieji karveliai, papūgos, triušiai, jūrų kiaulytės, pelytės ir kiti graužikai.

Bene didžiausio vaikų ir suaugusiųjų susidomėjimo sulaukė azartiškos vabalų lenktynės, kuriose buvo galima laimėti 25 litų vertės „Akropolio“ čekį.

Drąsiausiems vaikams buvo leista lenktynėms išsirinkti po vieną Madagaskaro tarakoną. Šie vabalai išsiskiria dydžiu, nes užauga iki 5–8 centimetrų ilgio, ir šnypštimu.

Kad tarakonai lenktynėse skuostų kuo greičiau, vaikai juos šildė delnuose, o po to paleido į specialius lovelius. Į lenktynių trasą patekę vabalai nežiopsojo, judino ne tik kojeles, bet ir milžiniškus ūsus. Lenktynės vyko šešiais etapais. Greičiausią tarakoną išsirinkęs moksleivis dovanų gavo „Akropolio“ čekį.

Šnypščia, bet nepavojingas

Madagaskaro tarakonas yra vienas iš didžiausių tarakonų visame pasaulyje. Šie įspūdingo dydžio padarėliai yra kilę iš Madagaskaro salos, esančios rytinėje Afrikos pakrantėje.

Madagaskaro saloje jie dažniausiai randami pūvančiuose rąstuose ir kitose tamsiose, drėgnose vietose. Kitaip nei daugelis tarakonų rūšių Madagaskaro tarakonas neturi sparnų, tačiau yra puikus laipiotojas, gali lipti lygiu stiklo paviršiumi, netgi gali kabėti ant lubų.

Šios rūšies atstovai labiausiai išsiskiria iš kitų ne tik savo dydžiu, bet ir viena unikalia savybe. Jie sugeba garsiai šnypšti staigiai išleisdami orą pro kvėpavimo angas. Toks garso skleidimo būdas yra būdingas tik šiai rūšiai. Šis garsas naudojamas trims tikslams: gynybai nuo priešų ir pavojų, partneriui vilioti ar iškviečiant į kovą kitus patinus. Kovinis šnypštimas būdingas tik patinams.

„Šiaulių krašto“ inf.

Jono TAMULIO nuotr.

LENKTYNĖS: Vaikai atsargiai suleido vabalus į „lenktynių trasą“.

DALYVIS: Vabalų lenktynių dalyvis – šnypščiantis Madagaskaro tarakonas

VARLĖ: Viena iš egzotiškiausių parados eksponačių – naguotoji varlė, kurią Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras neseniai įsigijo iš Kauno zoologijos sodo.