Šiauliuose autobusu važiavo 205 keleiviai

Šiauliuose autobusu važiavo 205 keleiviai

Šiauliuose autobusu važiavo 205 keleiviai

Šiauliuose pasiektas miesto rekordas – į bendrovės „Busturas“ autobusą sulipo ir juo 1 kilometrą nuvažiavo 205 žmonės – prasidėjo Europos judriosios savaitės renginiai. Pagerinti kauniečių fiksuoto rekordo, kai į autobusą tilpo 289 žmonės, nepavyko.

Užrašė Natalija KONDROTIENĖ, fotografavo Giedrius BARANAUSKAS

DALYVIAI: Šiaulių studentai ir mokiniai į Prisikėlimo aikštę įgyvendinti rekordo rinkosi jau prieš 15 valandą. Dalyvauti užsiregistravo 205 žmonės.

PATIRTIS: „Vairuotoju „Busture“ dirbu 25 metus, patirties turiu pakankamai. Nebaugu vežti tiek žmonių? Ne. Svarbiausia, kad važiuojant nesprogtų padanga ar oro pagalvės. Žiemą ar piko valandomis kartais tenka vežti ir apie 120 keleivių“, – sakė vairuotojas Egidijus.

KELEIVĖ: Šiaulių universiteto Studentų atstovybės prezidentė Margarita Vagdarytė kelionei tinkamą vietą rado prie pat priekinio stiklo. „Teko pabėgti iš paskaitų, bet dėstytojus perspėjome, kartu atėjo apie 30-40 studentų“, – sakė prezidentė.

KIEKIS: Autobuso vairuotojas apskaičiavo, jog vidutiniškai jo keleiviai turėtų sverti apie 16 tonų. Autobusas pagal taisykles gali vežti 41 sėdintį ir 28 stovinčius keleivius. Autobuso padangos nuo svorio subliuško, tačiau kelionės metu nesprogo.

KOMISIJA: Žinomas politikas Vytautas Juškus buvo vienas iš komisijos narių, skaičiavusių įlipančius į transporto priemonę žmones.

PALYDA: Autobusą su 205 žmonėmis, važiavusį 1 kilometrą, lydėjo greitosios pagalbos medikų brigada bei policijos pareigūnų ekipažas.