Orai: pa­va­sa­riui ko­ją kiš žie­ma

Orai: pa­va­sa­riui ko­ją kiš žie­ma

Orai: pavasariui koją kiš žiema

Pirmoji kovo savaitė žada staigmenų. Nors kalendorinis pavasaris prasidėjo šiltais orais, bent jau šią savaitę teks su jais atsisveikinti. Jau nuo trečiadienio ženkliai pajusime temperatūros sumažėjimą. Permainos atneš ne tik šaltuką, bet ir sniegą.

Antradienį pakils pietvakarių vėjas. Šilumos bus keletu laipsnių mažiau, vakarop atvės dar labiau. Vilniaus ir Kauno apylinkėse, pirmoje paros pusėje, temperatūra svyruos tarp 2–3 laipsnių. Įdienojus saulę dengs debesys, bus apie 5 laipsnius šilumos. Šiauliuose galima šlapdriba. Naktį ir ryte termometrai fiksuos 1–2 laipsnius šilumos. Įdienojus palis, bus apie 3 laipsnius šilumos. Pajūryje siautės smarkus vėjas, numatomi gausūs krituliai. Vyraus 3 laipsnių temperatūra.

Trečiadienį pajusime nenorinčios išeiti žiemos dvelksmą. Oras atšals, vietomis snigs. Vilniuje ir Kaune, vyraus debesuotumas. Naktį ir ryte atvės iki –1–0 laipsnių. Dienos metu galimas šlapias sniegas, bus apie 1–2 laipsnius šilumos. Šiauliuose kritulių tikimybė nedidelė. Pirmoje paros pusėje temperatūra sieks 0–1 laipsnį. Įdienojus bus apie 2 laipsnius šilumos. Pajūryje numatomi pragiedruliai ir nedidelis lietus. Nakties ir ryto metu termometrai fiksuos 1–2, įdienojus 4 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienio naktį daug kur šals, auštant galimi krituliai. Dieną vietomis debesys prasiskirstys, kritulių tikimybė menka. Vilniaus ir Kauno apylinkėse, tamsiuoju paros metu, spustels –2 laipsnių šaltukas. Įdienojus debesuotumas sumažės, oras šils iki 3–4 laipsnių. Šiauliuose, naktį ir ryte, termometrų stulpeliai leisis iki –3–2 laipsnių, iškris viena kita snaigė. Dienos metu temperatūra kils iki 3 laipsnių. Pajūryje vyraus tiršti debesys. Pirmoje paros pusėje šals iki –1–0 laipsnių, snyguriuos. Įdienojus krapnos lietus, bus apie 3 laipsnius šilumos.

Penktadienį orai bus gana panašūs, pūs silpnas pietvakarių vėjas. Vilniuje ir Kaune, visą parą numatomas debesuotumas. Naktį ir ryte atvės iki –2–1 laipsnio. Dienos metu sniegas maišysis su lietumi, bus apie 4 laipsnius šilumos. Šiauliuose, pirmoje paros pusėje, snigs, bus apie –2 laipsnius šalčio. Įdienojus debesys mažės, temperatūra sieks 3 laipsnius šilumos. Pajūryje, naktį ir ryte, vyraus nulinė temperatūra, kritulių nenumatoma. Diena bus apniukusi, purkš lietus. Oras šils iki 3 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt  orų prognozėmis, savaitgalio naktimis šaltukas gali sustiprėti. Debesys prasiskirstys, tad dienos bus šviesesnės.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.