Ką reikia žinoti apie baidarių nuomą Žeimenos upe?

Plaukimas baidarėmis – pramoga visiems, kurie nori būti arti vandens. Kadangi upė turi daug intakų – kiekvienas gali rasti jam tinkamiausią baidarių maršrutą. Nuo paprasčiausių, dažniausiai renkamų šeimų su vaikais iki įmantresnių, aktyvaus laisvalaikio mėgėjų. Vienas iš tokių populiarių variantų – maudynės Žeimenoje, kurios ne tik paliks daug gerų įspūdžių, bet ir paskatins sugrįžti dar kartą. Kadangi baidarės Žeimena pigios – kiekvienas savaitgalis gali būti malonumas!

Baidarės Žeimenos upe – paprasta ir graži kelionė. Žeimena čia pati skaidriausia vieta, tad galima grožėtis ne tik pajūrio pušynų ir pievų žaluma, bet ir upės povandeniniu pasauliu. Paprastai upėje nėra jokių kliūčių baidarėms praplaukti, todėl ši upė tinka visiems, kurie nori nepavargdami mėgautis gamta. Staigūs posūkiai ir medžiai iki pat upės plaukiant nepaliks nuobodulio. Yra daug patogių sustojimų pušynuose palei upę.

Plaukimas Žeimenos upe

Laiką ir atstumą maudytis ežere kitą dieną grupės nariai parinks individualiai. Ežeras primena upę, kurios ilgis – 10 kilometrų, o vidutinis plotis – 0,5 kilometro, o kraštovaizdis čia dar gražesnis. Ežere yra 14 salų ir salelių. Po kelių valandų maudynių ežere verta užsukti į Pakretuonės vandens malūną. Čia galite išbandyti krioklį prie vandens malūno prieš grįžtant prie Kaltanėnų ežero. Jei kitą dieną norinčiųjų maudytis bus kuo mažiau, trumpiausias atstumas nuo nakvynės vietos iki baidarių nuomos punkto ežere – 2 km, Žeimenos upe – 2 km. Plaukiant galima apžiūrėti Kaltanėnus iš visų pusių. Iš upės žvelgiant ypač gražiai atrodo raudonų plytų bažnyčia su minaretu ir naujai įrengtas bei išplėstas Kaltanėnų dvaro parkas, sumūrytas iš akmenų nuo grįžtamojo rato ant naujojo pėsčiųjų tilto per Žeimeną.

Plaukimas Žeimenos upe dažnai apibūdinamas kaip labai lengvas ir malonus

Žinoma, viskas priklauso nuo oro sąlygų tuo metu, tačiau apskritai srovė gana greita, todėl maudytis Vilniaus apylinkėse tampa tikru malonumu.

• Plaukiant baidarėmis Žeimena atsiveria nuostabūs vaizdai. Plaukimas Lietuvoje dažnai paguodžia, nes ežere galima išsimaudyti laviruojant upėje. Taip yra pasirinkus Žeimenos upę. Žeimena yra Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje.

• Maudytis Žeimenoje populiaru, nes matosi ne tik gražus miškas, bet ir upės dugnas. Tai ne tik viena švariausių Vilniaus upių, bet ir viena švariausių upių visoje Lietuvoje.

• Plaukimas Žeimena taip pat populiarus, nes čia mažai užtvankų. Taigi plaukimas su vaikais ir gyvūnais yra labai patogus, nes nereikia išlipti iš baidarės į kliūtis.

• Plaukimo baidarėmis maršrutų gali būti įvairių, tačiau ramina tai, kad plauksite manevruodami, zigzagais plauksite upėje jūsų laukdami.

• Baidarės sukurtos taip, kad plaukiant būtų galima sustoti ir pasigrožėti aplinka. Tokių svetainių yra daug, todėl tikrai rasite puikią vietą pavalgyti gamtoje. Baidarės Žeimena plaukia lengvai, dėl to turėsite pačius gražiausius atsiminimus.

Baidarių nuoma yra saugi paslauga

Baidarininkai niekada anksčiau nebijojo, kad tai tikrai saugi paslauga, kuri tinka visiems. Taip tikrai yra! Baidarių nuoma puikiai tiks įvairaus amžiaus žmonėms, net ir vaikams, net ir kai norisi plaukti su savo mažuoju augintiniu. Plaukiojimas baidarėmis bus saugesnis, jei vilkėsite gelbėjimosi liemenes. Taip pat laikykitės visų saugos reikalavimų. Tačiau patariame nepamiršti, kad baidarių nuoma suteikia ne tik galimybę ramiai plaukioti, bet ir patirti kuo daugiau nuotykių, tad viskas priklauso nuo jūsų: kaip įveiksite kliūtis ir ką jūs ketinate daryti. Plaukimas baidarėmis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori jaustis saugiai, nes upė nėra srauni ir ypač negili.

Užs. Nr. 511645