Jubiliejinėje Tulpių šventėje apsilankė keliasdešimt tūkstančių lankytojų

Jubiliejinėje Tulpių šventėje apsilankė keliasdešimt tūkstančių lankytojų

Jubiliejinėje Tulpių šventėje apsilankė keliasdešimt tūkstančių lankytojų

Šeštadienį Radviliškio rajono Burbiškio dvare vyko jubiliejinė, dešimtoji, Tulpių žydėjimo šventė. Iš čia auginamų per 300 rūšių tulpių nežydėjo tik vėlyvosios.

Šventėje apsilankė delegacijos iš Lenkijos, Latvijos, Gruzijos, Izraelio, Rusijos. Kaip ir kasmet dalyvavo Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą rajono Savivaldybei, artimųjų.

Laima AGANAUSKIENĖ

Dvaras atsinaujino

Nuo pat ryto Burbiškio dvaro link ėmė rikiuotis automobiliai. Iki pietų jų kolona išsirikiavo abipus magistralinio kelio, užkimšo tam numatytas stovėjimo aikšteles pievose. Iš įvairių šalies kampelių suvažiavusiems žmonėms teko pėsčiomis kulniuoti keletą kilometrų, kol pasiekė lankytojų knibždantį dvarą.

Vaikščiojimą tulpių lysvių takais ir žole kiek apsunkino nakties lietaus pėdsakai. Dėl gamtos padarytų nepatogumų lankytojų atsiprašė juos pasveikinęs Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius. Šventės dieną nelijo ir buvo saulėta.

Šiemet Burbiškio dvaras lankytojus pasitiko atsinaujinęs — pagal senąsias nuotraukas atkurta Baltoji įžymiausių svečių salė, žemesnio rango svečių Žalioji salė, dvarininko darbo kabinetas. Dvare atstatytos krosnys, altana, kurioje ponų svečiai, pailsę po pasivaikščiojimų, skaitydavo eiles.

Renovacijos darbai dar nesibaigė — pernai pradėtos priestato su bokštu statybos. Sovietmečiu bokštas, kaip nereikalinga puošmena, buvo nugriautas. Dabar jis statomas pagal nuotraukas ir turimą tų metų filmuotą medžiagą. Bokšte buvusioje apžvalgos aikštelėje dvarininkas Mykolas Baženskis mėgdavo klausytis lakštingalų trelių, jame visada plevėsuodavo vėliava. Ji plevėsavo ir Tulpių šventės metu.

Šiemet numatoma atkurti pirtį, balandinę, jungiamąjį koridorių, restauruoti oranžeriją.

Dviem renovacijos etapams iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Savivaldybės biudžeto lėšų skirta apie 12 milijonų litų.

Lankytojams — ir ekspozicijos, mugės, atrakcijos

Be tulpių lankytojų dėmesio sulaukė dailininkės iš Rusijos Natalijos Kornevos tapybos darbų ekspozicija. Juos pristatė pati autorė, pasidžiaugusi, jog daugelį šalių apkeliavę jos paveikslai buvo šiltai priimti ir įvertinti lietuvių.

Restauruotų senovinių traktorių bei automobilių ekspoziciją pristatė Klementas Sakalauskas ir Gitautas Žičkus. Daugelio akį traukė ir įvairiausi senoviniai gramofonai, patefonai, klinkstonai, aristonai, iš kurių sklido senovinė muzika.

Bene daugiausia darbo turėjo ištisą dieną kūju mojavęs monetų kalėjas, šventės lankytojams siūlęs nukalti arba nusikalti žalvarinių, varinių ar net sidabrinių monetų su Burbiškio atributika. Prie kalėjo visą dieną nemažėjo eilutė žmonių, panorusių už 3 ar 30 litų namo parsivežti originalų šventės suvenyrą.

Organizuotos atrakcijos vaikams — važinėjimasis žirgais ir karietomis, šokdynės, loterijos, vandens burbulai. Vyko liaudies meistrų mugė, veikė užkandinės. Ir visa tai — skambant Liudo Mikalausko, Vaidos Genytės, Simono Donskovo, Irenos Starošaitės, „Vairo“ ir kitų atlikėjų dainoms ir melodijoms.

Autorės nuotr.

TULPĖS: Dešimtosios Tulpių šventės lankytojus džiugino tūkstančiai įvairiaspalvių žiedų.

PAVEIKSLAI: Rusų tapytoja Natalija Korneva Burbiškio dvaro lankytojams pristatė 27 savo paveikslų ekspoziciją.

SVEČIAI: Tarp būrio Tulpių šventės svečių iš Lenkijos, Gruzijos, Izraelio, Latvijos ir kitų šalių — ir Burbiškio dvarą rajonui dovanojusio Adomo Baženskio sūnus Andrejus. (pirmas iš kairės).

 

RESTAURACIJA: Dalis Burbiškio dvaro teberenovuojama. Tam skirta keliolika milijonų litų.

AUTOMOBILIAI: Burbiškio dvaro parke — senovinių automobilių ekspozicija.

MONETOS: Viena iš atrakcijų — galimybė pačiam nusikaldinti monetą su Tulpių šventės atributika.