Per hadžą karščio aukomis jau tapo daugiau kaip 900 maldininkų

EPA-ELTA nuotr.

 

Dėl didelio karščio per hadžą Saudo Arabijoje mirė daugiau kaip 900 žmonių. Vien tik mirusių maldininkų iš Egipto yra mažiausiai 600, trečiadienį sakė vienas arabų diplomatas. Daugelis artimųjų ligoninėse desperatiškai ieško be žinios dingusių piligrimų ir baiminasi blogiausio.

„Ir visi (nauji patvirtinti) mirties atvejai siejami su karščiu“, – teigė arabų diplomatas. Mažiausiai 600 mirusiųjų, jo duomenimis, yra iš Egipto. Savaitės pradžioje termometrų stulpeliams pasiekus 51,8 laipsnio padalą, arabų diplomatai antradienį kalbėjo apie daugiau kaip 320 mirusių maldininkų iš Egipto.

Apie mirusiuosius per hadžą praėjusiomis dienomis pranešė ir Iranas, Irakas, Tunisas, Indonezija bei Senegalas. Vienas Azijos diplomatas kalbėjo apie „maždaug 68“ žuvusius indų piligrimus. Naujienų agentūra AFP, remdamasi duomenimis iš įvairių šalių, suskaičiavo, kad šiais metais per hadžą jau mirė 922 žmonės. Pernai pranešta apie daugiau kaip 200 mirčių per piligriminę kelionę, daugiausiai aukų tada buvo iš Indonezijos.

Į septintą dešimtį įžengusi tunisietė Mabrouka bint Salem Shoushana laikoma dingusia nuo sekmadienio, kai piligrimai kilo į Arafato kalną, agentūrai AFP pasakojo jos vyras. Kadangi neturėjo oficialaus leidimo piligriminei kelionei, ji negalėjo patekti į vėsinamas patalpas, kuriose maldininkai po ilgų maldų kepinančioje saulėje gali atsipūsti. Paieška visose ligoninėse kol kas rezultatų nedavė.

Musulmonų kelionė į Meką yra vienas iš penkių islamo stulpų. Kiekvienas sveikas musulmonas, kuris gali tai sau leisti, privalo bent kartą gyvenime sudalyvauti hadže. Piligriminės kelionės laikotarpį nustato islamo kalendorius. Jis pastaraisiais metais vis sutapo su karščio periodais. Šiais metais hadže, oficialiais duomenimis, dalyvavo 1,8 mln. tikinčiųjų, 1,6 mln. jų – iš užsienio.