Graikijoje ir Turkijoje – iki 45 laipsnių karštis

EPA-ELTA nuotr.

 

Plūstant šiltoms oro masėms, Graikijoje ir Turkijoje nuo antradienio iki penktadienio termometrų stulpeliai vietomis kops iki 45 laipsnių padalos. Aukščiausių verčių tikimasi trečiadienį ir ketvirtadienį, o savaitgalį karštis turėtų slopti, pranešė Graikijos meteorologijos tarnyba.

Jau nuo antradienio dalyje Graikijos mokyklos dirbo tik iki 11.30 val. arba visiškai nedirbo – kaip elgtis, sprendė savivaldybės. Graikijos darbo ministerija paragino žmones ir valstybiniame, ir privačiame sektoriuje, jei įmanom, dirbti namuose. Raudonasis Kryžius centrinėje Syntagmos aikštėje Atėnuose ir prie Akropolio įrengė stendus, skirtus turistams – čia, be kita ko, nemokamai dalijamas vanduo.

Svarbiausi patarimai yra karštomis vidudienio valandomis vengti buvimo lauke, gerti daug vandens, atsisakyti alkoholio, valgyti lengvą maistą ir nesportuoti lauke. Benamiams ir kitiems žmonėms, kurie namuose neturi oro kondicionierių, daugelyje Graikijos miestų atverti viešieji pastatai, kuriuose vėsinamas oras ir kuriuose galima apsisaugoti nuo karščio.

Apie karščio bangą ir 45 laipsnius sieksiančią temperatūrą pranešė ir Turkijos meteorologijos tarnyba. Čia karštis labiausiai apglėbs šalies vakarinę dalį. Žmonės raginami nuo 11.00 iki 16.00 val. nebūti lauke. Tai ypač rekomenduota seniems ir chroniškomis ligomis sergantiems žmonėms, taip pat vaikams.