Būdamas 88-erių mirė aktorius Donaldas Sutherlandas

EPA-ELTA nuotr.

 

Ketvirtadienį pranešta, kad mirė legendinis aktorius Donaldas Sutherlandas, per ilgą karjerą suvaidinęs tokiuose filmuose kaip „Purvinas tuzinas“ („The Dirty Dozen“) ir „Bado žaidynės“ (The Hunger Games“). Jam buvo 88-eri.

„Sunkia širdimi pranešu, kad mirė mano tėvas Donaldas Sutherlandas“, – socialiniame tinkle X parašė jo sūnus aktorius Kieferis Sutherlandas.

D. Sutherlandas turėjo išskirtinę išvaizdą ir skvarbias akis, tai suteikė gylio ir paslapties daugybei jo vaidmenų, suvaidintų per daugiau nei pusę amžiaus trukusią karjerą didžiajame ekrane. D. Sutherlandas vaidino ir didvyrius, ir piktadarius, bet labiausiai įsiminė vaidmenimis filmuose apie karą.

1935 m. Kanadoje gimęs D. Sutherlandas vaikystėje labai sirgo, vos nenumirė nuo stuburo meningito. Nepaisant to, 14 metų jau buvo didžėjus savo paties radijo stotyje, baigė literatūros studijas Toronto universitete. Vėliau persikėlė į Didžiąją Britaniją studijuoti Londono muzikos ir dramos meno akademijoje, pradėjo vaidinti nedidelius vaidmenis britų filmuose ir televizijos laidose.

1967 m. po antrojo pasirodymo su Rogeriu Moore'u filme „Šventasis“ („The Saint“) D. Sutherlandui buvo patikėtas vaidmuo filme „Purvinas tuzinas“. Po šio nepaprastai populiaraus filmo pasipylė kiti D. Sutherlando vaidmenys. Jis dirbo su tokiais režisieriais kaip Federico Fellini, Bernardo Bertolucci, Claude'u Chabroliu, Johnu Schlesingeriu, laimėjo du „Auksinio gaublio“ apdovanojimus ir „Emmy“, tačiau niekada nebuvo nominuotas „Oskarui“. Per šešis dešimtmečius trukusią karjerą jis suvaidino daugiau nei 140 filmų.

D. Sutherlando sūnus Kieferis pavadino tėvą „vienu svarbiausių aktorių kino istorijoje“. Aktorius buvo vedęs tris kartus. Trys iš jo penkių vaikų tapo aktoriais.