Aktyvios pramogos šiltuoju sezonu vaikams ir suaugusiems

aktyviospramogos
Kol vieni vasaros laisvalaikį skiria tingiai saulėkaitai paplūdimiuose, kitiems sunku atostogas ar savaitgalius įsivaizduoti be aktyvių pramogų. Gražus oras ir šiluma daugelį įkvepia kelionėms, linksmybėms žaidimų aikštelėse ar vandens atrakcijoms. Keletas pasiūlymų, ką šiltuoju sezonu galėtumėte nuveikti kartu su visa šeima.

Autoturizmas

Keliaujant automobiliu pažintiniais maršrutais galima aplankyti daugybę įdomių, dar neatrastų vietų ir taip sužinoti daugiau apie savo gimtąjį kraštą, jo apylinkes ar net leistis į kelionę aplink visą Lietuvą. Jei esate nusiteikę keliauti ilgiau nei vieną dieną, navigacinės sistemos ir interneto prieiga suteikia galimybę greitai rasti pakeliui esančias apsistojimo vietas. Tačiau ir kelionė su palapinėmis gali suteikti papildomų įspūdžių. Autoturizmas patiks tiems, kam svarbi galimybė laisvai kontroliuoti kelionės laiką bei maršrutą.

Turistinis žygis

Jei norite atidžiau patyrinėti gamtą bei pajausti jos pulsą, leiskitės į iškylą. Fizinis aktyvumas gryname ore padės sustiprinti imunitetą ir subalansuoti vidinę pusiausvyrą. Ši pramoga reikalauja kiek atidesnio pasiruošimo – pasidaryti būtiniausių daiktų sąrašą. Tiesiog reikia apsvarstyti, į kokią vietą leisitės, kuriam laikui ir ką ketinate veikti. Nuo to priklausys, be ko iškyloje neapsieisite. Galbūt verta pagalvoti apie patogią kuprinę su daug skyrių, palapinę, vaistinėlę su priemonėm nuo vabzdžių ir apsauga nuo saulės, gertuvę. Turbūt išorinė baterija taip pat nebloga mintis, jei nenorite likti be ryšio. Be abejo, svarbu yra ir patogi avalynė bei galvos apdangalas.

Vandens pramogos

Irklentės, baidarės ar banglentės – norintiems daugiau sporto ir ekstremalumo. Puikus būdas aktyviai leisti laiką, tačiau taip pat tinkamas ir mėgautis pasyvesniu poilsiu. Liuliuojantis vandens siūbavimas ir gamtos vaizdai įkvepia bei veikia atpalaiduojančiai. Galima netgi išbandyti netradicinius jogos pratimus ant irklenčių. Banglentė – kiek ekstremalesnis būdas, tinkantis tiems, kas išsiilgę laisvės ir veržlumo pojūčių. Tad viskas priklauso nuo pasirinktos vietos ir suplanuotos veiklos. Tai gali būti ir puiki autoturizmo bei turistinio žygio dalis – taip galima susikurti įspūdžių kupinas turiningas atostogas.

Šios aktyvaus poilsio priemonės patrauklios dar ir tuo, kad gali būti pripučiamos, tad ypač patogu keliaujant, nes neužima daug vietos. Taip pat platus pasirinkimas – priklausomai nuo jūsų turimų įgūdžių, galima rinktis pradedantiesiems, įgudusiems ar profesionalams. Taip pat galimas pasirinkimas pagal paskirtį. Pavyzdžiui, baidarės būna su krepšiais daiktams laikyti ar skirtingu vietų skaičiumi. Irklenčių galima rasti nuo universalių iki lenktyninių.

Aitvarų laidymas

Neabejotinai be galo nuotaikingas užsiėmimas visai šeimai. Mažiesiems suteikiantis neapsakomo džiaugsmo, suaugusiems – galimybė trumpam pažadinti vidinį vaiką. Juolab, kad aitvarų būna įvairiausių – nuo skirtų tik mėgėjams ir savos gamybos iki profesionalių ir meistriškai pagamintų. Tad galima susiplanuoti kūrybines dirbtuves, pasigaminti aitvarų ir leistis į iškylą. Tai ne tik džiaugsmingas ir jaukus pasibuvimas drauge, bet ir puikus būdas pasimankštinti gryname ore. Bandydami pažaboti vėją, darbo duosite ne tik kojoms, bet ir rankoms.

Badmintonas

Tai taip pat labai šeimyniškas, kupinas emocijų, azartiškas ir nereikalaujantis ypatingų pastangų, kokybiškas laisvalaikio praleidimo būdas, tinkantis tiek mažiems, tiek suaugusiems. Panašiai kaip ir aitvarų laidymas – tai ir fiziškai aktyvi, ir labai atpalaiduojanti veikla. Badmintonas naudingas dar ir tuo, kad treniruojami akių raumenys, lavėja motorika bei reakcija. Tai jungiantis ir stiprinantis ryšį užsiėmimas, tad ar keliaujant, ar savo namų kieme – būtinai išbandykite šią pramogą!

Tenisas

Stalo tenisas – dar vienas judrus bei azartinis žaidimas, lavinantis koordinaciją ir reakciją. Ekspertų nuomone, tai – būtent vaikams labai tinkamas užsiėmimas. Šis sportinis žaidimas skatina greitai mąstyti ir priiminėti taktinius sprendimus. Lavinamas fizinis bei protinis budrumas, nes reikia išvystyti geriausią judėjimo ir atmušimo techniką. Tačiau tokiai įtraukiančiai veiklai neabejotinai neatsispirs ir suaugusieji. Tad smagus ir naudingas laiko praleidimas visai šeimai – garantuotas! Pigu.lt siūlo gana platų teniso stalų, rakečių bei kamuoliukų pasirinkimą. O jei norisi didesnio fizinio krūvio atmušinėjant kamuoliuką – lauko tenisas kaip tik jums. Nes tuomet intensyviai dirba visas kūnas, neapkraudamas kažkurios vienos raumenų grupės. Lavėja ne tik koordinacija, bet ir lankstumas bei laikysena. Lauko teniso prekių asortimentą rasite čia.

Užs. Nr. 511244