Tytuvėnus aplankė traukinys „Meilės keleivis“

Tytuvėnus aplankė traukinys „Meilės keleivis“

Tytuvėnus aplankė traukinys „Meilės keleivis“

Tytuvėnų kultūros centre surengtas meilės ir poezijos vakaras, apipintas nuotaikingomis intermedijomis apie vyro ir moters santykius, įvairaus amžiaus stotelėse.

Teatralizuoto vakaro mintis gimė visai atsitiktinai, kaip teigė jo režsierė Andrėja Gričiūtė, begeriant puodelį kavos su bendraminčiais: Tytuvėnų kultūros centro meno vadovu Regimantu Zenausku ir direktore Alma Šlivinskiene.

Po išgerto kavos puodelio beliko tik pasikviesti svečių, kurie galėtų atlikti meilės dainas: Gerdą Norušaitienę (Joniškio kultūros centro direktorę), Eimantą Švelnį (Kauno bardą), tytuvėniškį Vytautą Šlivinską, pagryžuviškį Adolfą Šiumberevičių...

Žiūrovas galėjo ne tik gerėtis dainomis, bet ir jausti polėkį meilei Nijolės Saimininkienės, Jadzės Gaubšienės ir Vlado Kalvaičio kūryboje, kur persipynė aistra, nesusikalbėjimas tarp vyro ir moters, melancholija, skausmas dėl neišsipildžiusių meilės svajonių... Visą tai bandė scenoje interpretuoti žodžiu Andrėja Gričiūtė ir Eugenijus Lukoševičius bei patys autoriai...

Romansas pasirinktas neatsitiktinai. Ruduo gimdo ilgesį pavasariškai meilei, romantiškiems jausmams.

Interpretacijos „nukeltos“ į traukinį, kuriame yra restoranas. Ten renkasi keleiviai su savo skausmu, išgyventais ir patirtais jaumais. Stotelės pavadintos apgalvotai: „Prisiminimai“, „Apmąstymai“, „Aistros“ ir „Meilės dovana“, kurią vainikuoja vaikai, liepdami nepamiršti, kad „meilės keleivis tęstų kelionę mūsų visų širdyse.“

„Svarbiausia, kad kolegos padeda, – tada visi sumanymai eina kaip iš pypkės,“ – teigė Andrėja Gričiūtė, negalinti atsistebėti žmonių geranoriškumu... „Meilės keleivį“ surengti padėjo ne tik Tytuvėnų kultūros centro darbuotojai, bet ir seniūnija, bendruomenė, gimnazistai ir jaunimas.

Onutė KARPINIENĖ

Tytuvėnų kultūros centro nuotr.

ROMANSAI: Tytuvėniškiai romansais ir vietos literatų žodžiais kalbėjo apie meilę.