Šiauliuose – išskirtiniu kūriniu papuoštas siuntų terminalas

„Lietuvos pašto“ nuotr.
Terminalas Šiauliuose papuoštas menininkės Aušros Turskytės darbu „Lietuviška dvasia“.
Šiauliuose, Tilžės gatvėje, šalia PC „Tilžė“, esantis LP EXPRESS siuntų terminalas papuoštas menininkės Aušros Turskytės darbu „Lietuviška dvasia“.

Konkurso metu nepriklausomoje Lietuvoje gimę menininkai buvo kviečiami kurti Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečio tema. A. Turskytė į užduotį pažiūrėjo per sau artimą magiško pasaulio prizmę.

„Gyvenu apsupta įdomių žmonių, istorijų ir įvykių. Kiekvienas iš jų tampa tarsi įkvėpimu kurti neregimą ir magišką pasaulį su savais nutikimais ir pasakojimais. Visa tai atsispindi ir terminalą papuošusiame kūrinyje. Nešu idėją apie tai, jog Lietuvoje stebuklų galime atrasti visur: kiekviena gatvė, namas slepia daugybę neatrastų istorijų. Paprastas daugiabučio kiemas, vos patyrinėjus istoriją, virsta magiška, įvykių kupina vieta. Kartais užtenka giliau pasidomėti, paklausyti kitų žmonių istorijų ir prieš akis atsiveria daug netikėtumų. Kviečiu sustoti prie terminalo ir patyrinėti – čia galima atrasti tiek istorijos nuotrupų, tiek stebuklingų būtybių kviečiančių į nuotykius po Lietuvą“, – apie kūrinį pasakoja A. Turskytė.

Pasak kūrėjos, ant terminalo būtų sunku atsekti vientisą istoriją, nes į ją įsiterpia daugybė pačios išgalvotų būtybių, pasakojimų arba iš tiesų egzistuojančių legendų. Pavyzdžiui, Vilniaus baziliskas, kuris iliustracijoje atgyja jau XXI amžiuje ir ruošiasi išsikraustyti iš Vilniaus – mat jo ten niekas nebebijo. Čia ir Gediminas veja slibiną, ir karalius Mindaugas išdidžiai žvelgia į tolį su papūga ant peties, kuri atskrido paturistauti į Lietuvą iš tolimos Pietų Amerikos. Autorė įsitikinusi, kiekvienas, atėjęs prie terminalo, savaip interpretuos ir susikurs pasakojimą, kuris net ir apjungus visus matomus, tikrus ir išgalvotus, personažus, bus vis kitoks.

Šiaulių siuntų terminalas pasirinktas ne atsitiktinai. „Konkursą organizavome norėdami padovanoti Lietuvai išskirtinę, laisvės 30-metį įprasminančią, dovaną. Labai svarbu, kad ta dovana galėtų pasidžiaugti visa Lietuva. Šiauliai, kaip vienas didžiausių miestų Šiaurės Lietuvoje, tam puikiai tinka. Be to, terminalas, kurį papuošėme, yra labai mėgstamas šiauliečių, pačiame miesto centre. Terminalas pagyvins miesto peizažą, o galbūt net taps savotišku traukos tašku“, – sako Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

„Lietuvos pašto“ organizuotą konkursą laimėjo keturi autoriai: Živilė Spūdytė-Žvėrūna („Startuolio kūrimas Lietuvai“), Aušra Turskytė („Lietuviška dvasia“), Tautvydas Vidugiris („Pirmasis cepelino skrydis virš šaltibarščių vandenyno“, Vytautas Vy („Laisvė“).

Jų kūriniais bus papuošti terminalai Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.