Šiaulių dailės galerijoje – jubiliejinė Kornelijaus Užuoto paroda

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kornelijus Užuotas kūrybą pristatys jubiliejinėje parodoje „Kelionė“.

Penktadienį Šiaulių dailės galerijoje atidaroma Kornelijaus Užuoto kūrybos paroda „Kelionė“.

Pasak Virginijaus Kinčinaičio, parodos pavadinimas „Kelionė“ labai tinka jubiliejinei datai – K. Užuotui sausio 16 dieną sukako 50 metų.

„Dar labiau – menininko jubiliejui, nes kūrėjas turi du paralelinius pasaulius. Tiksliau, du gyvenimus. Vienas jų skirtas artimiesiems ir buičiai, kitas – meninėms formoms kurti, joms puoselėti ir raidai. Pagal tai, kaip vystosi tapybos, skulptūros ar fotografijos formų ir siužetų istorija – rašoma kūrybinė menininko biografija. Kartais šie du gyvenimai sutampa, dažniau išsiskiria arba vienas kitą naikina. Kornelijus Užuotas spalvingai gyvena abu gyvenimus. Vieni jį prisimena kaip mokytoją, kiti kaip lektorių, treti žino kaip veiklų Šiaulių universiteto galerijos vadovą ar kolekcionierių. Šiuo metu Kornelijus garsėja kaip kirpėjas. Akivaizdu, kad jis – iššūkiams atvira asmenybė. Meninėje kūryboje Kornelijus netelpa į rėmus: išbandė visas įmanomas kūrybos sritis ir saviraiškos būdus, eksperimentuoja su įvairiomis medžiagomis, yra pilnas netikėtų idėjų“, – apie kūrėją sako V. Kinčinaitis.

Šiuo metu K. Užuotas labiausiai pasinėręs į tapybos ir skulptūros sritį.

K. Užuotas – Žemaitijos dailininkų sąjungos narys, Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Magistrantūros studijas baigė tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute, Dailės fakultete.

Dirbo Radviliškio dailės mokykloje, Šiaulių universiteto Edukologijos fakultete, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Audiovizualinio meno katedroje, Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“. 2013–2020 metais dirbo Šiaulių universiteto Dailės galerijos direktoriumi.

Nuo 1997 metų dailininkas aktyviai dalyvauja grupinėse ir teminėse parodose Šiaulių mieste, Lietuvoje ir užsienyje. Surengė 19 teminių savo kūrybos parodų, organizuoja kultūrinius įvykius ir kitų kūrėjų parodas.