Šeduvos kraštotyros muziejuje atgis odinis XIII–XVII a. Lietuvos miestiečių gyvenimas

Augustės LABENSKYTĖS nuotr.
Paskaitą „Odinis XIII–XVII a. Lietuvos miestiečių gyvenimas“ skaitys ir dirbtuves ves archeologinės avalynės rekonstruktorius dr. Arūnas Puškorius.

Spalio 14 dieną 14 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Šeduvos kraštotyros muziejuje (Panevėžio g. 24) vyks edukacinio ciklo „Senieji miestų amatai“ renginys „Odininkystė“. Paskaitą „Odinis XIII–XVII a. Lietuvos miestiečių gyvenimas“ skaitys ir dirbtuves ves archeologinės avalynės rekonstruktorius dr. Arūnas Puškorius.

Charizmatiškas, puikus pasakotojas dr. A. Puškorius renginio dalyvius supažindins su viduramžių ir baroko epochų amatu – odininkyste, pristatys minėto laikotarpio odos dirbinius.

Pasak archeologinės avalynės rekonstruktoriaus, odos išdirbimas buvo daug laiko, medžiagų ir kantrybės reikalaujantis darbas, todėl odos gaminiai buvo vertinami daug labiau nei dabar.

Senovėje didelė žaliavos odiniams dirbiniams gaminti kaina suformavo atitinkamą socialinę sąrangą ir specifinius santykius su gyvąja gamta. Nusistovėjo neįprastos elgesio su odiniais daiktais tradicijos, kurios mūsų laikais atrodo labai egzotiškos. Kokios – renginio dalyviai sužinos paskaitoje.

Po paskaitos vyks dirbtuvėlės – dr. A. Puškorius mokys Renesanso epochos odos pynimo technikos.

„Odininkystė“ – trečiasis ciklo „Senieji miestų amatai“ renginys.

Ciklas baigsis spalio 21 dieną – Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje Girėnas Povilionis skaitys paskaitą apie senuosius vargonus, lankytojų lauks ir muzikinė edukacinė programa.Renginių Šeduvos kraštotyros muziejuje dalyviai gali ne tik gilinti žinias, mokytis amatų, bet ir apžiūrėti parodą, pasakojančią trijų šimtų metų Šeduvos istoriją.