Šeduvos kraštotyros muziejuje atgijo odinis XIII–XVII a. Lietuvos miestiečių gyvenimas

Augustės LABENSKYTĖS nuotr.
Paskaitą „Odinis XIII–XVII a. Lietuvos miestiečių gyvenimas“ skaitė ir dirbtuves vedė archeologinės avalynės rekonstruktorius dr. Arūnas Puškorius.

Spalio 14 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Šeduvos kraštotyros muziejuje (Radviliškio r.) vyko edukacinio ciklo „Senieji miestų amatai“ renginys „Odininkystė“. Paskaitą „Odinis XIII–XVII a. Lietuvos miestiečių gyvenimas“ skaitė ir dirbtuves vedė archeologinės avalynės rekonstruktorius dr. Arūnas Puškorius.

Dr. A. Puškorius išsamiai supažindino su Viduramžių ir Baroko epochų amatu – odininkyste, keliaudamas šimtmečiais, papasakojo, kaip keitėsi odos išdirbimas, gamyba, mados, pademonstravo, kaip atrodė senieji odos dirbiniai. Anuomet odos išdirbimas reikalavo daug laiko, medžiagų ir kantrybės, tad gaminiai buvo vertinami gerokai labiau.

Po paskaitos dr. A. Puškorius pakvietė į dirbtuvėles: mokė Renesanso epochos odos pynimo technikos. Renginio dalyviai galėjo nusipinti apyrankes, o nusipynę – ir pasipuošti.

„Odininkystė“ buvo trečiasis ciklo „Senieji miestų amatai“ renginys. Muziejaus lankytojai jau dalyvavo susitikimuose su amatininkais „Stiklo juvelyrika“ bei „Senoji fotografija“.

Renginių dalyviams atvira ir muziejaus ekspozicija. Šeduvos kraštotyros muziejuje, įsikūrusiame senosios vaistinės pastate, veikia fotografijų, dokumentų, žemėlapių paroda, atspindinti turtingą Šeduvos istoriją. Už kiekvienų durų čia laukia pasakojimas apie Šeduvos miestą ir miestiečius nuo XVII amžiaus II pusės iki pat XX amžiaus II pusės.

Lankytojai muziejuje gali įsiamžinti ir jaukioje, stilingoje, elegantiškoje fotoalejė – ji fragmentiškai atkartoja fotografo Stasio Tautkevičiaus studiją.

Ciklas „Senieji miestų amatai“ baigsis spalio 21 dieną – Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje vargonų istorikas, vargonininkas, vargonų restauratorius dr. Girėnas Povilionis skaitys paskaitą „Vargondirbystės amatas Lietuvoje. Šeduvos bažnyčios vargonai ir jų meistrai”, o Nacionalinės vargonininkų asociacijos pirmininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono ir vargonų katedros docentas dr. Balys Vaitkus gros lietuvių ir Vakarų Europos kompozitorių kūrinius. Susitikimo dalyviai galės iš arti pamatyti Šeduvos bažnyčios vargonus.