„Saulės“ koncertų salėje finalinis Šiaulių kamerinio orkestro 30-mečio koncertas

J. Vapsvos nuotr.
Šiais metais Šiaulių kamerinis orkestras švenčia 30-ties metų sukaktį.
Šiais metais Šiaulių kamerinis orkestras švenčia 30-ties metų sukaktį. Su jubiliejiniais koncertais aplankę Vilnių, Klaipėdą ir Panevėžį, lapkričio 19 d. 18 val. finišuos gimtuosiuose Šiauliuose, „Saulės“ koncertų salėje. Žiūrovai turės puikią galimybę išgirsti profesionalius muzikantus: Šiaulių kamerinį orkestrą, operos solistus Vaidą Genytę ir Merūną Vitulskį, smuiko virtuozą Vilhelmą Čepinskį bei violončelininką Mindaugą Bačkų.

Per trisdešimties metų gyvavimo laikotarpį orkestrui vadovavo J. Lamauskas, B. Traubas, nuo 2007 iki 2016 metų orkestro vadovas buvo Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas Jonas Janulevičius, o nuo 2016 iki 2019 – talentingas jaunosios kartos dirigentas Ričardas Šumila. Prie pulto yra stovėję žymiausi Lietuvos dirigentai: J. Domarkas, S. Sondeckis, R. Šervenikas, M. Pitrėnas, V. Viržonis, latvis J. Resnis, vokietis G. Maisas. Nuo 2019 m. vasaros pabaigos Šiaulių kameriniam orkestrui pradėjo vadovauti unikali asmenybė ir genialus muzikas – Vilhelmas Čepinskis. Naujasis vadovas džiaugiasi galėdamas perduoti savo sukauptą patirtį bei žinias, technines atlikimo subtilybes orkestrui.Viltingai nuteikia ir artistų entuziazmas bei investuojamos pastangos, kad bendras rezultatas būtų kuo geresnis. Žinoma, neseniai su Šiaulių kameriniu orkestru dirbti pradėjęs meno vadovas ir dirigentas puikiai supranta, kad norimi rezultatai pasiekiami ne per mėnesį ar metus. „Tobulinti vidinį garso girdėjimą, įprasti reikalauti iš savęs daug daugiau nei galbūt iki tol buvo – tai labai nelengvas darbas“, – teigia Maestro. Vilhelmui Čepinskiui pritarė ir operos solistas Merūnas Vitulskis. Jis orkestrui, švenčiančiam savo trisdešimtąjį jubiliejų, pirmiausia ir palinkėjo – kuo didžiausios ištvermės bei susikalbėjimo.

Specialiai jubiliejui paruošta ir nauja programa. Pasak Vilhelmo Čepinskio, ji bus netradicinė. Joje skambės populiarios itališkos dainos, autoriniai Vilhelmo Čepinskio kūriniai bei transkripcijos. Koncerto solistai – seni Vilhelmo Čepinskio bičiuliai, su kuriais ne kartą susitiko scenoje. „Muzika yra be galo intymus reikalas, todėl ryšys su žmogumi, kuris groja kartu, yra labai svarbus. Gal net svarbiausias“, – įsitikinęs naujasis Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas. Istoriją apie judviejų pažintį prisimena operos solistė Vaida Genytė ir teigia, kad Vilhelmas Čepinskis ją jau žinojo nuo 1982 metų, kada „Dainų dainelėje“ buvo sudainuotos legendinės „Sparnuotosios supynės“. Ten pirmą kartą ją pamatęs, jis paprašė tėčio nuvežti pas Vaidą Genytę į Molėtus, kur dainininkė augo. Kadangi tėtis nenuvežė, tai muzikantai vaikystėje taip ir nesusitiko, tačiau keliai susidūrė Vilniaus Rotušėje, bendrame koncerte, maždaug prieš 10 metų. „Būtent tada aš pirmą kartą susitikau su Vilhelmu ir išgirdau šią istoriją. Esu labai laiminga, kad turiu garbės dirbti ir muzikuoti bendruose koncertuose su Maestro. Tai žmogus legenda, genijus. Man tai didžiulė patirtis bei iššūkis. Kažkuria prasme – jis man gyvenimo apdovanojimas.“

Tikra dovana kiekvienam muzikantui yra dirbti ne tik su talentingais muzikais, bet ir su profesionaliu orkestru. Lygiai taip pat bendrą harmoniją kurti gera ir orkestrams. Ypač tada, kai atliekamas produktas yra aukštos meninės vertės – nepataikaujantis masėms, o praturtinantis žmogaus vertybinius klodus. „Kolektyvams svarbu būti kiek įmanoma mažiau priklausomiems nuo komercinės rinkos, ne todėl, kad parazituotų mokesčių mokėtojų pinigais, bet tam, kad galėtų kurti ne „vienkartinį“ meną, ne greito vartojimo, atsiperkančius kultūros produktus, o formuotų ir padėtų žmonėms plėsti akiratį, atrasti naujas gyvenimo ir būties spalvas, suteiktų prasmės kasdienai, keltų labiau filosofinius gyvenimo klausimus. Menas juk yra būdas pamatyti savo vidų. Tai žmogaus sielos veidrodis. Suprantama, ne visi mėgsta žiūrėti į veidrodį...“ – teigia violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Lapkričio 19 d. 18 val. kviečiame visus į tikrą muzikos šventę „Saulės“ koncertų salėje. 30-metį minintis Šiaulių kamerinis orkestras ir jo bičiuliai pažada įsimintiną vakarą, po kurio išeisite pakylėti puikios muzikos ir nuostabaus atlikėjų talento. Daugiau informacijos apie koncertą www.saule.lt arba Šiaulių kamerinio orkestro „Facebook“ paskyroje.