Kuršėnuose koncertuos Daumantų muzikantai

Gruodžio 14 d. 18 val. Kuršėnų kultūtros centre koncertuos Daumantų muzikantai: Kęstutis Švilpauskas (būgnai), Gabrielius Naruševičius (smuikas, vokalas), Arnas Jasiūnas (gitara, vokalas), Zenonas Bražinskas (akordeonas, vokalas), Arūnas Armonas (boso gitara, vokalas).

Šį nuotaikingą ir gero humoro jausmo nestokojantį kolektyvą subūrė Kęstutis Švilpauskas,

pakvietęs muzikantus, su kuriais anksčiau grojo įvairiuose kolektyvuose. Pirmasis koncertas įvyko

Panevėžyje 2007 m. sausio 26 d. Ši data įvardijama kaip Daumantų muzikantų gimimo diena. Koncertinės veiklos pradžioje kolektyvo repertuarą sudarė lietuvių liaudies kūriniai ir panašios stilistikos dainos, todėl ir pavadinimas buvo liaudiškos muzikos kapela „Daumantų muzikantai“.

Kodėl Daumantų? Todėl, kad nuo veiklos pradžios kolektyvas draugauja su UAB Daumantai.LT, gerai žinoma puikių pagardų ir skonių gamintoja. Daumantų muzikantai – daugelio konkursų laureatai, nuolatiniai „Ant rubežiaus“ ir kitų festivalių dalyviai, LRT laidos „Duokim garo“ dalyviai ir 2011 metų nugalėtojai.

Per penkiolika kūrybinės veiklos metų išleisti trys albumai: „Tenai kur žali medžiai“, „Oi gerai“ ir „Mes jau kiti“. Kodėl „Mes jau kiti“? Kolektyve keitėsi muzikantai, instrumentai, grojimo stilius, repertuare pradėjo skambėti pagrinde autoriniai kūriniai. 2021 metais rugpjūčio mėnesį prisijungus žinomam dainų autoriui, atlikėjui ir muzikantui Arūnui Armonui, visų kolektyvo narių vienbalsiai nutarta pasivadinti ne kapela, bet grupe „Daumantų muzikantai“.

Daumantų muzikantai aktyviai koncertuoja miestų, miestelių, įmonių, bendruomenių šventėse, privačiuose vakarėliuose ir kituose renginiuose. Grojama tik gyvai, nenaudojant jokių fonogramų ar papildomai įrašytų instrumentų. Repertuaras sudarytas iš autorinių, lietuvių liaudies kūrinių ir kitos populiariosios muzikos, parenkamas pagal šventės poreikį ir situaciją.

Bilietus į koncertą galima įsigyti Kuršėnų kultūros centro kasoje ir "Ticketmarket.lt".