Kleboniškių muziejuje – senieji amatai ir nekasdieniai susitikimai

Lauros PRASCEVIČIŪTĖS nuotr.
Lankytojai mokėsi senųjų amatų iš renginyje dalyvavusių amatininkų ir edukatorių.

Liepos 15 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio rajonas) darbavosi amatininkai ir edukatoriai, paskaitą skaitė farmacijos istorikas dr. Tauras Antanas Mekas.

Antrą kartą šią vasarą muziejaus kiemuose ir gryčiose senųjų amatų paslaptimis, kasdienių darbų patirtimi dalijosi 10 amatininkų ir edukatorių. Lankytojai mokėsi kalvystės, žiesti puodus, drožinėti medžio dirbinius, gaminti žaislus, stiklo karolius, velti vilną, pinti iš vytelių, verpti, austi, skalbti senoviniu būdu, vyti virveles, paruošti linus – pradedantieji bandė perprasti pradžiamokslį, pažengusieji tobulino įgūdžius. Amatininkai bei edukatoriai noriai ir kantriai dalijosi žiniomis, kurdami darbingai smagią atgijusio kaimo nuotaiką.

Dar vienas Senųjų amatų ir edukacijų dienos renginys – farmacijos istoriko dr. Tauro Antano Meko paskaita „Liaudies medicinos tradicijos Lietuvos kaimuose“. Muziejaus lankytojus T. A. Mekas supažindino su tradicine liaudies medicina, papasakojo nuotaikingų istorijų, atsakė į rūpimus klausimus.

Lankytojai muziejuje galėjo ne tik mokytis amatų, kasdienių darbų, žaisti senuosius žaidimus, bet ir pasivaikščioti po Daugyvenės upės slėnyje XVI amžiuje įkurtą kaimą, pasimėgauti ramybe ir vasaros žydėjimu, apžiūrėti gausias ekspozicijas.

Renginių ciklas „Senųjų amatų ir edukacijų dienos“ Kleboniškių kaime tęsis iki rudens: kiti susitikimai su amatininkais ir edukatoriais vyks liepos 29, rugpjūčio 19 ir 27 dienomis.