Kleboniškių kaimo buities muziejuje baigėsi šventinių dirbtuvių ciklas

Augustės LABENSKYTĖS nuotr.
Tautodailininkė Aurelija Norvaišienė mokė gaminti Kalėdų eglutės žaisliukus.

Gruodžio 3 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) tautodailininkė Aurelija Norvaišienė mokė gaminti Kalėdų eglutės žaisliukus.

Tautiniu kostiumu pasipuošusi A. Norvaišienė edukacinėse dirbtuvėse parodė, kaip iš šiaudų, javų varpų kuriami žaisliukai, girliandos. Žiemos popietę džiovinti auksaspalviai šiaudai priminė vasaros brandą ir saulę.

Tautodailininkė paaiškino ir parodė, kaip kūrybingose rankose šiaudai tampa trapaus grožio puošmenomis: įvairiomis geometrinėmis formomis, saulutėmis, angeliukais.

Kuriant iš šiaudų daug priemonių nereikia – pakanka siūlo, adatos, žirklių, kantrybės ir kruopštumo. Kalėdinio žaisliuko iš šiaudų vėrimas – kartu ir sodo kūrimo pradžiamokslis, senųjų tradicijų tęstinumas.

Suverti žaisliukai tarsi mažučiai sodai skleidžia šilumą, jaukumą, harmoniją ir supdamiesi ant eglutės primena, kad šį sekmadienį advento vainike bus uždegta jau trečia žvakė.

Edukacinės dirbtuvės, skirtos pasiruošti šventėms, Kleboniškių kaime vyko keturis šeštadienius.

Tautodailininkė Gintvilė Giedraitienė-Giedražolė mokė pinti Rėdos ratą, meduolių gamybos ir puošimo dirbtuves vedė ir senąjį kepėjo amatą pristatė sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkė, kepėjų amato puoselėtoja dr. Rasa Bertašiūtė. Edukacinėse dirbtuvėse muziejaus lankytojai ne tik pasigamino žaisliukų, bet ir nusipynė adventinį vainiką.