„Keramikos dienos“ kviečia į Kuršėnus

Kuršėnų dvaro nuotr.
Įdėjus darbo ir meilės, medžiaga virsta unikaliais darbais.
Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre vykstantis projektas „Keramikos dienos“ atskleidė keramikos populiarumą, o dalyvių noras pažinti, išbandyti, atrasti ir kurti stebino.

„Keramikos dienos“ užsiėmimus veda edukacinių programų ir etninės kultūros specialistė Alina Milašienė ir tradicinių veiklų organizatorius, septintasis Lietuvos Puodžių karalius Algimantas Tamašauskas. Ta proga buvo surengtos išvykos į Vertelių keramikos muziejų–studiją, kur devintasis Lietuvos Puodžių karalius Vydmantas Vertelis taip pat vedė keramikos užsiėmimus. Dalyviai turėjo galimybę apsilankyti pas keramikę Zitą Pastaukienę–Čekanauskienę, kuri mielai dalijosi savo patirtimi ir žiniomis. Surengtos ekskursijos į Prano Anglicko įmonę, Kelmės kultūros centro etninės kultūros ir tradicinių amatų skyrių ir Šiaulių „Aušros“ muziejų.

Dalyviai jau antras mėnuo dalyvauja edukaciniuose užsiėmimuose. Kas dvi savaites keitėsi molio spalvos, rūšys, kurios simbolizuoja keturis skirtingus pradus – debesis, saulę, žemę ir vandenį. Per septynias savaites keramikos mylėtojai jau išbandė savo gebėjimus ir galimybes: lipdė, žiedė, glazūravo. Sukurta daug nuostabių molinių indų ir suvenyrų, kurie nusidažė įvairiomis spalvomis.

„Debesų savaitės“ – balta ir mėlyna, „Saulės savaitės“ – geltona, oranžine, raudona, „Žemės savaitės“ – ruda, juoda, tamsiai žalia.

Prasidėjo ir kulminacinės projekto „Vandens savaitės“. Pirmąją savaitę dalyviai lipdė iš baltojo šamotinio molio, susipažino su jo ypatinga struktūra, kuri buvo sudėtingesnė nei prieš tai buvusios. Pasak dalyvavusių moterų, šamotą labai sudėtinga prisijaukinti, nes jis kietas, grubus ir greitai lūžtantis.

Projekto iniciatoriai kviečia visus norinčiuosius stebėti ir patiems išbandyti duonos raugo degimą (impregnavimą). Dalyvių kūrybiniai keramikos darbai bus degami aukštoje temperatūroje ir impregnuojami duonos raugu. Tai unikalus šamotinio molio impregnavimo būdas, kuris nepaliks abejingų.

Birželio 25 dieną numatomas baigiamasis projekto „Keramikos dienos“ renginys „Kur jungiasi keramikos ir Lauryno Ivinskio tradicijos“ ir projekto dalyvių keramikos darbų paroda.

Susijusios naujienos