Juozo Tumo-Vaižganto kūrybą skaitys aktoriai, Brailio rašto skaitovai ir silpnaregiai

Organizatorių nuotr.
Neregiai rašytojo kūrybą skaitys Brailio raštu.

Ketvirtadienį, 15 valandą Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose vyks pirmasis interaktyvių garsinio skaitymo valandų ciklo "Juozo Tumo-Vaižganto kūryba" renginys.
Interaktyvios garsinio skaitymo valandos vyks kiekvieną mėnesį įvairiose Šiaulių miesto erdvėse iki pat rudens pabaigos. Garsinio skaitymo valandų metu neįgalieji bei sveikieji buriasi bendrai veiklai – supažindina visuomenę ir patys susipažįsta su žymių lietuvių literatūros autorių kūryba, dalijasi įžvalgomis, diskutuoja, užmezga naujas pažintis ir praleidžią laiką kultūringoje draugijoje.
Šiais metais pasirinktas interaktyvių garsinio skaitymo valandų ciklo autorius – Juozas Tumas-Vaižgantas, žymus XX amžiaus pirmosios pusės lietuvių literatūros klasikas. "Skaitymo valandas išnaudosime lietuvių kalbos kultūrai skatinti ir Juozo Tumo-Vaižganto asmenybei, pasaulėžiūrai ir kūrybai pažinti, pasitelkiant profesionalius aktorius, mėgėjus skaitovus ir pačius renginio lankytojus. Susipažinsime su skirtingomis skaitymo galimybėmis. Neregiai autoriaus kūrybą skaitys Brailio raštu, o silpnaregiai – elektroninės skaityklės pagalba", – sako Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Irena Volodkienė.
Gegužės 30 dieną Juozo Tumo-Vaižganto kūrybą skaitys Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Danguolė Petraitytė ir Vladas Baranauskas, Brailio rašto skaitovai Virginija Gintilaitė ir Juozas Ežerskis, silpnaregiai skaitovai Violeta Jackūnienė ir Nijolė Šilinskienė. Skambant autoriaus eilėms, muzikinį vakaro foną kurs audioperformansų kūrėjas ir atlikėjas Gintautas Gascevičius. 
Žiūrovai taip pat galės apžiūrėti Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose veikiančią parodą, kurią surengė Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių padalinys ir Šiaulių viešosios bibliotekos "Spindulio" filialas. Parodoje eksponuojamos Juozo Tumo-Vaižganto išleistos knygos ir straipsniai apie jį, garsinės ir Brailio rašto knygos ir taktiliniai žurnalai.