Džiugino kalėdinės giesmės su „Dagilėliu“

Romo BIELIAUSKO nuotr.
Šiaulių katedroje skambėjo tradicinis koncertas „Kalėdos su „Dagilėliu“. Dirigentas maestro Remigijus Adomaitis, solo dainuoja operos dainininkė Viktorija Miškūnaitė. Grojo kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ (meno vadovas Vilhelmas Čepinskis).

Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje antrą šv. Kalėdų dieną tradiciškai vyko šventinis koncertas „Kalėdos su „Dagilėliu“.

Koncertavo maestro Remigijaus Adomaičio vadovaujamas Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis”, esami ir buvę choristai, „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos 3-ios klasės berniukų choras (choro mokytoja D. Kembrienė), koncertmeisterė Daiva Šulcaitė. Solo dainavo operos dainininkė Viktorija Miškūnaitė (sopranas) ir grojo Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ (meno vadovas Vilhelmas Čepinskis).

Šis kasmetinis koncertas visuomet laukiamas šiauliečių ir choro muzikos gerbėjų. Gausiai į Šiaulių katedrą susirinkę klausytojai džiaugsmingai pasitiko choristus. Gausiais plojimais buvo pasveikintas maestro Remigijus Adomaitis, jam už nuoseklų „Dagilėlio“ raiškos puoselėjimą tarptautinėje erdvėje neseniai įteikta Šiaulių miesto kultūros ir meno premija.

Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros fone „dagilėlių” angeliški balsai ir Viktorijos Miškūnaitės skambus sopranas skverbėsi į klausytojų širdis ir sielą. Nuostabia muzika sužavėti klausytojai negailėjo plojimų.

Iš Šiaulių kilusi operos dainininkė Viktorija Miškūnaitė kartu su „Dagilėliu“ rengia ne vieną koncertą, nuo 2014 metų ji tradiciškai dalyvauja šventiniame koncerte „Kalėdos su Dagilėliu“.

Šiemet chorui fleitomis pritarė „dagilėliai“ Kajus L. ir Jokūbas R., o violončele – Mykolas M. Koncertą profesionalių varpų skambesiais pagražino patys dainininkai. Solo partiją atliko „Dagilėlio” dainavimo mokyklos mokinys Mykolas M.

Koncerto pabaigoje skambėjo bendri kūriniai, kuriuos atliko prie koncertinio choro prisijungę patys ištikimiausi buvę mokyklos auklėtiniai, bei būrys trečiokų.

Paskutinius „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“ akordus lydėjo gausūs šiauliečių ir kitų klausytojų plojimai atsistojus.

Tradicinio šventinio koncerto sumanytojas ir dirigentas – Remigijus Adomaitis. Renginį vedė Raimonda Žukauskienė.