Čiurlionio fondas nušvietė M. K. Čiurlionio gyvenimą Meškuičiuose

Organizatorių nuotr.
Jaunieji meškuitiškiai atsakinėjo į edukacijos vedėjos Livijos Krivickaitės klausimus, o už teisingus atsakymus gavo dovanų.
Gegužės 30 dieną Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje įvyko M. K. Čiurlionio fondo renginys "Augame su M. K. Čiurlioniu" 5–10 klasių moksleiviams.

Globalių neramumų fone fondo globojami atlikėjai supažindino moksleivius su M. K. Čiurlionio kūryba ir jo gyvenimu. Jaunieji dalyviai atsakinėjo į edukacijos vedėjos Livijos Krivickaitės klausimus ir už teisingus atsakymus gavo atvirukų su M. K. Čiurlionio paveikslais. Su alto instrumentu vaikus supažindino ir M. K. Čiurlionio kūrinius atliko altininkas Martynas Vytas.

M. K. Čiurlionio fondo programos "Augame su M. K. Čiurlioniu" projektų pagrindinė misija – supažindinti jaunimą su žmogiškosiomis vertybėmis, nušviesti jas įtaigiais būdais, meniškomis formomis. Visa tai daryti remiantis Lietuvos genijumi M. K. Čiurlioniu, jo menu ir idėjomis. Menų sintezė – tarsi instrumentas, kuriuo formuojamas jauno žmogaus mentalitetas, ugdomos gyvenimiškos vertybės.

Projekto kuratorė Modesta Kuzmenkaitė sako, kad kultūra, menas kiekvienam žmogui yra labia svarbūs, ir nebūtinai turi būti menininku, groti instrumentu ar tapyti, kad būtum kūrybingas.

"Kitas aspektas – reikia skleisti žinią apie šį garsų menininką, nešti apie jį žinią, o vaikai yra mūsų ir Lietuvos ateitis, ir tai turėtų būti prioritetas, į kurį reikia orientuotis", – pažymi M. Kuzmenkaitė.

Projekto kuratorius Vytautas Paukštelis prideda: "Menas yra viena geriausių emocinio intelekto formų, menas yra ir dvasios atvaizdas, dvasinės plotmės užsiėmimas. Vaikams tai yra naudinga, nes jiems to stinga, nes jie to dar nepažinę ir nespėję prarasti, vien dėl to, jog šiuolaikiniame gyvenime mažai su tuo susiduria. O antra, vertybės. Mes su šiuo projektu nešame žodį "vertybės", o tai – dora, pasiaukojimas, draugo gelbėjimas ir kiti brangūs gyvenime dalykai, kuriais Čiurlionis vadovavosi. Mes tai bandome perteikti jaunimui, jog jie galėtų su tuo susipažinti ir tik tada galbūt pasakyti "man menas neįdomu". Bet jie bent jau sužino, koks instrumentas, kaip skamba, o galbūt vienam iš dvidešimties tai surezonuos su jo siela, jis už to užsikabins ir gyvenime tai jam duos visiškai naujus, nepatirtus potyrius."

Fondo edukaciniai projektai – tarpininkai tarp formalaus švietimo ir praktinės meninės veiklos, susidomėjimo sulaukę ir apkeliavę ne vieną Lietuvos miesto bei miestelio mokyklą, vaikų globos namus, sutrikusio intelekto centrus ir kt. Projektas vykdomas nuo 2009 metų.

Užs. Nr. 533097

Su alto instrumentu vaikus supažindino ir M. K. Čiurlionio kūrinius atliko altininkas Martynas Vytas.