Burbiškio dvare vyko kelionė po mados šimtmečius

Liubov YARMOSHENKO nuotr.
Burbiškio dvaro istorijos muziejuje mados istorikas, kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas pristatė parodą „Mada ir siluetai: nuo klasicizmo iki modernizmo“.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) mados istorikas, kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas pristatė parodą „Mada ir siluetai: nuo klasicizmo iki modernizmo“.

Susitikime dalyvavo ir Aleksandro Vasiljevo fondo direktorė Alma Puodžiukaitienė, grojo kolektyvas „Trio musicale“.

Parodoje iš A. Vasiljevo fondo „Mada ir siluetai: nuo klasicizmo iki modernizmo“ eksponuojami 52 autentiški moteriški, vyriški ir vaikiški aprangos kostiumai, per 220 aksesuarų.

Parodą papildo Burbiškio dvaro istorijos muziejaus rinkinyje saugomos muziejinės vertybės, prabėgusių epochų liudininkų prisiminimų bei poeto Adomo Mickevičiaus kūrybos fragmentai, iš paveikslų į lankytojus žvelgia parodoje eksponuojamų madų amžininkai.

Žodžio kišenėje neieškantis A. Vasiljevas vaizdžiai ir su humoru keliavo po skirtingus mados šimtmečius, atskleisdamas įvairiausių XVIII–XX amžių mados niuansų, kaprizų ar net keistenybių – nuo XVIII amžiaus korsetų iki praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio suknelių. Renginio dalyviai išvydo ir išgirdo, kaip kito rūbų kirpimas, ką vilkėjo, kokius aksesuarus derino madingos moterys, vyrai ir vaikai, kas lėmė mados kismus.

Pasak A. Vasiljevo, dvaro vitrinose gausiai išdėstyti batai, skrybėlės, šukos, karoliukai, kosmetinės, vėduoklės, sagtys, sagės ir kiti aksesuarai – gyvas prisiminimas apie praėjusius šimtmečius, pažymėtus subtiliu skoniu, moteriškumu ir elegancija. Tokia ir buvo ekskursija parodoje su charizmatiškuoju mados istoriku.

Paroda „Mada ir siluetai: nuo klasicizmo iki modernizmo“ Burbiškio dvaro istorijos muziejuje veiks iki spalio 26 dienos.

Parodą lydi muziejaus darbuotojų vedamos ekskursijos, artimiausia vyks liepos 27 dieną 14 valandą. Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija tel. +370 422 56110.