Birželio pabaigą Šiauliuose nuspalvins „Rožės kodas“

„Aušros“ muziejaus nuotr.
Kasmet birželio paskutinį sekmadienį Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parke visas dėmesys skiriamas rožėms – čia organizuojama kvapni vasaros šventė visai šeimai „Rožės kodas“. Istoriniuose parko takeliuose, žydint 1873 rožių krūmams, birželio 28 d. nuo 11 val. iki 16 val. lankytojai galės dalyvauti įvairiose veiklose po atviru dangumi. Čia vyks kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos rožyne, šokių pasirodymas, floristikos užsiėmimai, o mažieji galės džiaugtis lauko žaidimais ir kt.

 

Renginio metu veiks gėlių kvapais alsuojanti „Gėrybių mugė“. Tai – turgelis, kuriame lankytojai ras augalinės kilmės produktų, natūralios kosmetikos, rankdarbių, kvapiųjų suvenyrų, augalų ir sodinukų. Mugėje dalyvaus ir gerai žinoma natūralios kosmetikos kūrėja „aromáma“.

13 val. renginio svečių laukia dvaro šokių pasirodymas, kurį atliks Kidulių istorinių šokių ir teatro studija „Il ballo della luna“. Šis pasirodymas į Chaimo Frenkelio vilos parką įneš istorinės atmosferos.

Chaimo Frenkelio vila-muziejus renginio metu bus lankomas nemokamai – bus galima susipažinti su nauja ekspozicija „Fabrikantai Frenkeliai“, autentišku interjeru. Veiks „Bleu de Frenkel“ restoranas bei lauko terasa. Specialiai šventei restoranas pasiūlys rožių įkvėptų desertų.

Chaimo Frenkelio vilos parkas išsiskiria ne tik savo istorija, bet ir išpuoselėtu rožynu, kuris buvo įveistas 2018 m. verslininko Stanislovo Grušo iniciatyva ir lėšomis. „Aušros“ muziejus nuolat gražina parko aplinką, išryškindamas esančius ir suteikdamas jai naujų secesinio stiliaus bruožų. Šiandien parke galima gėrėtis senovinėmis (egzistavusiomis iki 1867 m.) rožių veislėmis ir šiuolaikinėmis rožėmis, atsiradusiomis po minėtos datos.

Per aštuonerius metus rožynas tapo viena gražiausių ir romantiškiausių vietų Šiauliuose, kurioje leidžiamas laisvalaikis, vyksta koncertai, ekskursijos, organizuojamos šventės, fotosesijos ir kt. Birželio 28 d. (sekmadienį) organizuojamas renginys – puiki proga geriau pažinti rožyną ir naujai atrasti Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parko erdves.

Renginį organizuoja Šiaulių „Aušros“ muziejus kartu su VšĮ „Mėlynžiedis laumžirgis“. Rėmėjas – Šiaulių miesto savivaldybė.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama viešinimo tikslais.