„Aukso paukštė“ – Akmenės šokėjams

Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuotr.
„Aukso paukšte“ įvertinta geriausia liaudiškų šokių grupė ir vadovas – Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Gaja“ ir Birutė Viktoravičiūtė.
Lietuvos nacionalinis kultūros centras „Aukso paukštės“ nominacija įvertino geriausius metų kolektyvus ir jų vadovus už reikšmingą ir aktyvią meninę veiklą, už naujas programas, laimėtas prizines vietas.

Kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudarytos kompetentingos komisijos atrinko dvylika laureatų.

Geriausios liaudiškų šokių grupės ir vadovo apdovanojimą laimėjo Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Gaja“ ir Birutė Viktoravičiūtė.

Geriausio liaudiškų šokių ansamblio ir vadovų nominaciją pelnė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto liaudiškų šokių ansamblis „Ave Vita“ ir meno vadovė Goda Puleikytė, choreografas Kazimieras Kondratavičius, liaudies instrumentų orkestro vadovas Gintaras Vilčiauskas, vokalinės grupės vadovė Rasa Kazakevičienė.

Geriausiu suaugusiųjų choru ir vadovu paskelbtas Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ ir Algirdas Šumskis, geriausiu vaikų arba jaunimo (moksleivių) choru ir vadovu – Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras ir Viktorija Morkūnienė. Geriausio vokalinio ansamblio ir vadovo nominacija skirta Ukmergės kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Cantilena“ ir Daivai Petrikienei.

Geriausiu pučiamųjų instrumentų orkestru ir vadovu pripažintas Kauno rajono Babtų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Algupys“ ir Jonas Girnius.

Geriausio krašto folkloro kolektyvo ir vadovo nominacija skirta Pasvalio kultūros centro ansambliui „Rags“ ir Daivai Adamkavičienei, o geriausiu miesto folkloro kolektyvu ir vadovais tapo Kauno miesto folkloro ansamblis „Žaisa“ ir Giedrė Ramunė Pečiulienė bei Mintautas Petras Pečiulis.

Geriausio suaugusiųjų teatro ir vadovo nominaciją pelnė du kolektyvai – Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ ir Jolanta Šimaitienė bei Šakių rajono Lekėčių mokyklos-daugiafunkcinio centro mėgėjų teatras ir Vaida Brazaitienė.

Tarp liaudiškos muzikos ansamblių ir vadovų geriausiais pripažintas Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“ ir meno vadovė, vyriausioji choreografė Margarita Tomkevičiūtė, choreografė Vilma Tiškevičienė, choro vadovė Roma Paulauskienė, chormeisteris Gediminas Micka, liaudiškos muzikos kapelos vadovas Romualdas Sadzevičius, liaudies instrumentų orkestro vadovai Asta Bogdanienė ir Raimundas Kukanauskas.

Kasmet skelbiama ir Geriausio naujai susikūrusio mėgėjų meno kolektyvo nominacija. Ją pelnė Vilniaus mišrus choras „Sonoros“ ir vadovė Valerija Skapienė.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ šiemet bus įteikta baletmeisteriui Vytautui Buterlevičiui.

„Aukso paukštės“ – aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje.

Pernai į Šiaulius buvo atskriejusios trys „Aukso paukštės“. Geriausia liaudiškų šokių grupe ir vadovu pripažinta Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ ir Romualdas Laugalis.

Geriausio vaikų arba jaunimo (moksleivių) choro ir vadovo nominacija skirta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos merginų chorui „Viva melodica“ ir vadovei Loretai Mikutienei.

Geriausiu liaudiškų šokių ansambliu arba šokių studija ir vadovu tapo Šiaulių Dainų progimnazijos liaudiškų šokių studija „Šermukšnėlė“ ir vadovė Indrė Šerpytienė.