Žagarės regioninis parkas pristatytas pasaulinėje parodoje

Modestos BIELSKIENĖS asmeninio albumo nuotr.
Žagarės regioninio parko direkcijai parodoje atstovavusi vyriausioji specialistė Modesta Bielskienė į Dubajaus panoramą pažvelgė ir iš didžiojo apžvalgos rato.
Sausio 10–14 dienomis Žagarės regioninis parkas kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos, keturiais nacionaliniais ir Kurtuvėnų regioniniu parku pristatytas pasaulinėje parodoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje „EXPO 2020“, kuri dėl pandemijos buvo nukelta ir prasidėjo 2021 metų rudenį bei tęsis iki šių metų kovo pabaigos. Žagarės regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Modesta Bielskienė į parodą nuvežė tikrojo mūsų krašto gamtos kvapo ir galimybę patirti pojūčių, kurie itin sužavėjo lankytojus.

 

Vežė dalelę gamtos

Lietuvos paviljone Dubajuje vykstančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ penkias dienas užsukę lankytojai iš pačių įvairiausių pasaulio šalių turėjo progą susipažinti ir su Žagarės regioniniu parku, jo gamtos grožiu, ypatinga žaluma, kurios Dubajuje taip reta išvysti.

Žagarės regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Modesta Bielskienė vežėsi pojūčių maišelių, kuriuose buvo sudėti kaštonai, eglės, pušies, maumedžio kankorėžiai, liepžiedžiai, kerpės. Maišeliai buvo su bendra Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos simbolika, o turiniu pasirūpino Žagarės regioninio parko direkcijos darbuotojai. Kaštonų, kankorėžių ar vaistažolių prireikdavo ir anksčiau, ypač norint pagyvinti moksleivių eksursijas, edukacijas.

„Iš pradžių sugalvojome užduotį, kad parodos lankytojai galėtų įkišę ranką pačiupinėti maišelių turinį ir atspėti, kas ten yra, bet paskui supratome, kad gali būti per sudėtinga šiltųjų kraštų gyventojams. Tad leidome ne tik liesti, bet ir žiūrėti, o tada bandyti spėti. Jiems labiausiai atpažįstami pasirodė kaštonai ir eglės kankorėžiai, kitus retas kuris žinojo. Juk Dubajus – miestas, iškilęs dykumoje, tad jų augmenija visai kita. Jos ten apskritai labai maža, beveik vien šaligatviai ir dangoraižiai. Buvo įdomus jiems ir liepžiedžių svaiginantis kvapas,“ – įspūdžiais dalinasi M. Bielskienė.

Už dėlionę – vyšnios iš vilnos

Taip pat atėjusiems į parodą siūlyta sudėti dėlionę – Lietuvos žemėlapį. Ši užduotis sulaukė nemenko susidomėjimo. Kai kuriems nelabai sekėsi, bet buvo ir atkaklių lankytojų, kuriems pavyko. Jiems įteikti prizai – Žagarės regioninio parko direkcijos vyriausiosios specialistės Giedrės Rakštienės veltos vyšnaitės.

„Turėjome minčių nuvežti vyšnių uogienės ar kitų gardėsių, tačiau šios pasaulinės parodos labai griežti reikalavimai, nieko vaišinti negalima, tad teko sumanymo atsisakyti. Be to, net nebuvau tikra, ar patikroje į lėktuvą praleis neštis kankorėžius, kaštonus, nes augalus nelabai galima transportuoti. Tad džiaugiuosi, kad dėl to problemų nekilo, – pasakojo Žagarės regioninio parko direkcijos atstovė parodoje „EXPO 2020“. – Kolegės iš Žemaitijos nacionalinio parko nusivežė pyrago, bet jį tik demonstravo, kaip vaizdinę priemonę, o vaišinti negalėjo.“

Žagarės regioninio parko gamtos turtai buvo pristatyti įvairiausių šalių gyventojams, tarp jų, iš Egipto, Irano, Irako, Kazachstano... Šių šalių atstovus labai žavėjo saugomų teritorijų tarnybos stende pristatomi Lietuvos miškai, pelkės, ežerai. Pagrindinis tikslas ir buvo šioje parodoje parodyti mūsų krašto gamtos grožį, sukelti susidomėjimą turistams, kelionių organizatoriams.

Vykti į pasaulinę parodą „EXPO 2020“ buvo pateikti siūlymai visų Lietuvos nacionalinių, regioninių parkų direkcijoms. Atstovus nusprendė siųsti Kurtuvėnai, Žagarė, Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių Nerijos nacionaliai parkai ir Valstybė saugomų teritorijų tarnyba. Iš viso skrido 13 asmenų.