Žagarės pirtis pakibo ant plauko

Žagarės pirtis pakibo ant plauko

Žagarės pirtis pakibo ant plauko

Žagarės pirtis – avarinės būklės, toliau ją eksploatuoti pavojinga. Joniškio rajono savivaldybės vadovai biudžete lėšų remontui neranda ir pirties rekonstrukcija siūlo užsiimti miestelio bendruomenei „Veidė“, pagal panaudos sutartį valdančiai dalį pastato. Bendruomenė baiminasi likti „ant ledo“, jei pritrūks laimėto projekto pinigų.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Stogas gali įgriūti

Žagarės pirties stogas – avarinės būklės, tolesnė jo eksploatacija gresia žmonių saugumui, – konstatavo specialiai sudaryta komisija.

Stogo gegnės supuvusios, dalis sienos nuo slėgio ir nuolatinio vandens graužimo „išpūsta“ bei suskilusi. Bereikia didesnės vėtros, o žiemą – sniego, ir nugrius.

„Mes nenorime Žagarės pirties uždaryti, nors ji nuostolinga. Joniškyje yra galimybės prisijungti prie centralizuotos vandentiekio sistemos. Žagarės gyventojams kol kas tokių galimybių nesudaryta. Bet lėšų pastato rekonstrukcijai šių metų rajono biudžete tikrai nėra, ir taip jų trūksta biudžetinių įstaigų šildymui, elektrai, neužtenka mokos fondo,“ – susitikęs su Žagarės bendruomenės „Veidė“ taryba sakė rajono meras Gediminas Čepulis.

Savivaldybė rūpestį nori užkrauti bendruomenei

Meras pareiškė, kad realiausias sprendimo būdas – miesto bendruomenei „Veidė“ prisiimti atsakomybę pastatą rekonstruoti. Mat bendruomenė pagal panaudos sutartį valdo nenaudojamą pirties pastato dalį ir ruošiasi ją remontuoti. Pagal projektą bendruomenė iš VVG (Vietos veiklos grupė) yra laimėjusi daugiau kaip 80 tūkstančių litų numatytiems darbams.

Pasak mero, galbūt pavyktų pakeisti projektą ir lėšas skirti svarbiausiam dalykui – pirties stogui, nes be jo neliks ir viso pastato. Kol kas bendruomenės projekte numatyta savą pastato dalį apšiltinti, sudėti naujus langus, duris, remontuoti katilinės stogą.

Darbus tektų atlikti avansu

Susirinkę „Veidės“ tarybos nariai pritarė, kad reikia gelbėti Žagarės pirtį, nes gyventojams ši paslauga būtina, tačiau suabejojo, kas bus, jei laimėto projekto lėšų pritrūks.

„Iš savo kišenės nepaimsiu,“ – pagrįstai sunerimo „Veidės“ pirmininkas Vidas Sakalauskas.

Rajono Tarybos narys, Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas pasiūlė tartis, kad firma, kuri laimės rangos darbų konkursą, apsiimtų dirbti avansu, o trūkstamą dalį lėšų savivaldybės Taryba numatytų skirti iš kitų metų biudžeto.

Tam pritarė ir VVG vadovė Nijolė Valuckienė, skatinusi sutartį dėl finansavimo iš savivaldybės ir kitus įsipareigojimus surašyti raštu, kad tyčia ar netyčia bendruomenė, pritrūkus lėšų, neliktų „ant ledo“.

„Veidė“ galutinį sprendimą priims specialistams paskaičiavus, kiek realiai rekonstrukcija kainuos. Tačiau nesulaukus konkretaus savivaldybės pažado iš kitų metų biudžeto finansuoti trūkstamą lėšų dalį, miestas gali likti be pirties.

Pirtys – nuostolingos

Žagarės pirtis, kaip ir Joniškio, yra nuostolinga ir dotuojama iš rajono biudžeto.

Žagarėje 2012 metais per vieną darbo dieną pirties paslaugomis pasinaudodavo vidutiniškai 16 žmonių, nors mieste skaičiuojama apie 1700 gyventojų. Joniškio pirtis per dieną sulaukdavo vidutiniškai 40 klientų (daugiau kaip 10 tūkstančių gyventojų).

Per mėnesį praėjusiais metais Žagarės pirtyje apsilankydavo vidutiniškai 130, Joniškio pirtyje – 304 klientai. Gausiausias apsilankymais Žagarėje buvo lapkričio mėnuo – 200 žmonių.

Pasak Joniškio komunalinio ūkio direktoriaus Romano Černiaus, per praėjusius metus Žagarės pirtis patyrė 13 tūkstančių, Joniškio pirtis – 16 tūkstančių litų.

Autorės nuotr.

PATARIMAS: Bendruomenės „Veidė“ pirmininkui Vidui Sakalauskui sunerimus, kad pritrūkus rekonstrukcijai laimėto projekto lėšų netektų kratyti savo kišenę, VVG vadovė Nijolė Valuckienė ragino sutartį dėl finansavimo iš savivaldybės ir kitus įsipareigojimus surašyti raštu.

INTERESAS: Rajono meras Gediminas Čepulis (kairėje) ir administracijos direktorių pavaduojantis Aivaras Rudnickas suinteresuoti, kad pirties rekonstrukcija pasirūpintų Žagarės bendruomenė „Veidė“.

PAVOJUS: Žagarės pirties pastatą eksploatuoti pavojinga, bet jo rekonstrukcijai savivaldybė lėšų neranda.