Ža­ga­rės par­ką iš­re­ti­no re­konst­ruk­ci­ja

Editos KARKLELIENĖS nuotr.
Buvęs Žagarės parko meno vadovas Aleksandras Kuzmickas rodo paties sodintų beržų alėją – jo medžiai dabar jau tik nuotraukose.
„Kur dingo mano beržai?“, – su tokiu klausimu į „Šiaulių kraštą“ kreipėsi buvęs ilgametis Žagarės parko meno vadovas Aleksandras Kuzmickas. Prieš kelias dienas šiuo metu Šiauliuose gyvenantis 87 metų vyras su žmona, sūnumi ir anūkėle nuvyko į gimtinę aplankyti Joniškio rajone, Žagarės kapinėse, palaidotų artimųjų ir, kaip įpratę, užeiti į miesto parką ir apžiūrėti prieš daugiau nei 60 metų paties sodintų medžių. Nuliūdo neberadęs net kelmų.

Neliko nieko

Žagarės regioniniame parke augusius beržus A. Kuzmickas aplankydavo kasmet. Pernai, sako, dešimt medžių dar atrodė puikiai, rikiavosi viena eile, sudarydami alėją. Pensininkas rodo tada padarytas nuotraukas – jose beržus apkabinusi stovi A. Kuzmicko žmona ir pats sodintojas.

Šiemet į gimtinę važiuodami sutuoktiniai norėję beržus parodyti savo anūkei, papasakoti, kaip jis, tada būdamas Žagarės kultūros namų direktoriumi, o vėliau parko, kur vykdavo dainų šventės, gausybė kitų masinių renginių, meno vadovu, juos apie 1958-uosius metus netoli pilies pasodino.

Tačiau atvykę medžių neberado, nebebuvo net jų kelmų.

„Medžiai buvo visiškai sveiki – žinau tai, nes kiekvienais metais juos apžiūrėdavau. Manau, įvykdytas nusikalstamas dalykas, kad tokia parko puošmena sunaikinta“, – apmaudo neslėpė A. Kuzmickas.

Kirtimas – pirmas atnaujinimo etapas

Žagarės regioninio parko direkcijos vadovas Mindaugas Balčiūnas informavo, kad šiuo metu vyksta parko atnaujinimo darbai.

Pirmas – medžių pjovimo – etapas, anot direktoriaus, jau įvyko. Kompetentingi specialistai, dendrologai visus senuosius parko medžius apžiūrėjo, įvertino.

„Klausimas ne tai, tas beržas trukdė ar netrukdė. Yra specialistai, projektas paruoštas. Kas vertinga, buvo išsaugota ir nė vienas medis nenupjautas be reikalo. Jokių kėslų“, – sakė vadovas.

Jo žodžiais, per daugybę metų parkas buvo sulaukėjęs, dėl to jį ir nuspręsta atnaujinti. Dirbo didelė architektų komanda.

Antrasis 70 hektarų ploto Žagarės regioninio parko atnaujinimo etapas – augalų sodinimas. Bus pasodinta keliasdešimt tūkstančių medelių. Trečiuoju etapu numatyta tvarkyti parko infrastruktūrą: takus, apšvietimą ir kt.

Komentarai

Tikrai keista    Ant, 2020-06-16 / 16:29
kad pripažįstama,jog Žagarės Regioninis parkas prisidėjo prie medžių kirtimo ir nesako,kad čia savivaldybei priklauso,kaip su pagrindinėje alėjoje esančių suoliukų priklausomybe.Labai apmaudu,kad šis projektas ne tik nušviečiamas klaidinančiai -šiuo metu neįvykdytas pirmas tvarkymo etapas,nes jį sudaro apie 2000vnt. medžių kirtimo ir apie 5000vnt medelių sodinimo darbai.Šį Žagarės dvaro parko tvarkymo projektą vykdo Saugomų teritorijų Tarnyba ir visi darbai turi baigtis iki 2021lapkričio,bet 5000 medelių nepasodinti,kitiems darbams dar ir su rangovais sutartys nesudarytos tikriausiai.O ar ateityje tie medeliai bus pasodinti atrodo nelabai kam svarbu,o ar nesusidaro nuomonė,kad svarbiausia ir buvo tų beržų,uosių ir kitų medžių kai kam pasipiauti...
dalia    Tre, 2020-06-17 / 12:49
tai tikrai ar tikriausiai? Jeigu tikrai, tai kur žiūri teisėsauga ir rajono vadovai, o jei tikriausiai, tai prieš garsiai abejojant reikėtų išsiaiškinti... O dėl savavališkai parke pasodintų medžių, na tai belieka stebėtis, kad jie taip ilgai ten augo. Kas būtų, jeigu kiekvienas pradėtų sodinti alėjas kur panorėjęs...
Regina    Tre, 2020-06-17 / 20:19
Dabar miesto aikšte po medžiu išpjovimo atrodo kaip turgaus aikšte,nepanašu i miesto centra,nei medelio atsisest pavesy ant siuoliuko,visur tuščia.
Buvęs žagarietis    Tre, 2020-06-17 / 20:27
Mano vaikystėje ir jaunystėje skveras miesto centre atrodė kaip parkas. Gyvatvorės, aukšti medžiai, alėjos...Dabar plika ir tuščia aikštė. Ir kam atėjo į galvą sunaikinti šitokį grožį?
Regina    Tre, 2020-06-17 / 21:42
Dabar miesto aikšte po medžiu išpjovimo atrodo kaip turgaus aikšte,nepanašu i miesto centra,nei medelio atsisest pavesy ant siuoliuko,visur tuščia.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.