Visuomenei pristatytas atsinaujinęs Eibariškių parkas

Sigito MIKUČIO nuotr.
Eibariškių parko pristatymo visuomenei šventės „Atviras parkas“ akimirka.

„Atnaujinto Eibariškių parko pristatymo visuomenei šventė „Atviras parkas“ sulaukė daug dėmesio“, – šventėje sakė Indrė Ginkevičienė, Radviliškio miesto kultūros centro direktorė. Radviliškiečiai ir miesto svečiai pamatė kiekvieną atsinaujinusio parko kampelį, susipažino su galimybėmis, kokias parkas dabar turi.

Radviliškio miesto Eibariškių parkas rugsėjo 11-ąją šurmuliavo taip, kaip dar nėra šurmuliavęs nuo 1991 metų, kai jis buvo pradėtas kurti. Projekto „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Radviliškio miesto Eibariškių parko teritorijoje“ vykdymo metu gražėjantis parkas jau seniai masiškai traukia žmones.

Atsinaujinusiu, naujais objektais praturtėjusiu parku tą dieną džiaugėsi visi: jaunimas, senjorai, vaikai, mokytojai, Radviliškio gyventojai. Nuo pat penktadienio ryto parkas buvo gyvas: ankstyvą rytą jame rinkosi mažieji radviliškiečiai, darželinukai iš Radviliškio „Eglutės“, „Žvaigždutės“, „Kregždutės“ lopšelių-darželių. Parke jiems pasakas skaitė, pasaką „Pagrandukas“ vaidino Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Kartu su šios pasakos Kepėja vaikai „kepė“ Pagranduką – duonutės kepaliuką, kartu keliavo mišku, sutikdami įvairiausius žvėris, kurie pasirodė esą draugiški ir nesuvalgė Pagranduko.

Kiek vėliau po parką pasklido mokiniai ir jaunimas: vieni dalyvavo atvirose integruotose geografijos ir biologijos pamokose, organizuotose miesto mokyklų geografijos ir biologijos mokytojų metodinio būrelio, kiti bėgiojo po parką orientacinėse varžybose: sprendė įvairias kūrybines sporto, muzikines, logines užduotis, susipažino su atnaujintomis parko erdvėmis.

Dvejas orientacines varžybas skirtingų amžiaus grupių mokiniams organizavo Radviliškio miesto kultūros centro ir Radviliškio „Jaunimo erdvių“ komandos. Atviro jaunimo centro organizuojamos orientacinėse varžybose dalyvavo 10 komandų, kurios pagal duotą žemėlapį turėjo rasti 10 punktų, kuriuose jų laukė užduotys: „Batasvydis“, „Nutrūktgalvis“, „Slidininkai“, „Taiklioji ranka“, „Spėlioklis“, „Asiliukų rodeo“, „Raštininkai“, „Akiniuotasis futbolas“, petankė, „hula hoop“ lasas. Užduotys buvo sudarytos taip, jog varžybų dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su naujai įrengtu parku ir ugdyti ne tik orientacinius, bet ir komandinio darbo gebėjimus.

Mokiniai patys turėjo progą susipažinti su parko zonomis ir struktūra, naujai atsiradusiais objektais: amfiteatru, edukacine klase, apžvalgos bokštu, paukščių stebėjimo bokšteliu, daugiamečių augalų labirintu, pontoniniais tiltais, sutvarkyta pakrante, pėsčiųjų takais, suoliukais. Radviliškio miesto kultūros centro organizuotose edukacijose mažieji radviliškiečiai apsilankė šešiose edukacijų stotelėse, kuriose renginio dalyviai išbandė savo jėgas įvairiose rungtyse: dainavo, šoko, žygiavo, dėliojo dėliones, įveikė labirintą.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyrius ir Radviliškio miesto seniūnija į šventę pakvietė visas miesto seniūnaitijas.

Šešių seniūnaitijų komandos su seniūnaičiais priešakyje ne tik parką apžiūrėjo, ne tik sportavo, bet ir save miesto žmonėms pristatė: kas sriubą, kas blynus, kas troškinį virė, kas girą pilstė, įvairiausiais būdais vaikus ir suaugusiuosius pas save į kiemelius viliojo. Seniūnaitijų kiemeliuose ir improvizuotos sporto treniruotės vyko, ir vaikams įvairiausių pramogų sugalvota. Pirmąją vietą baidarių rungtyje iškovojo Vaižganto seniūnaitija, paplūdimio futbolo rungtynėse nepralenkiama buvo Lituanikos seniūnaitijos komanda, šaudymo iš lanko rungtyje pirmąją vietą iškovojo Vaižganto seniūnaitijos komanda, petankės lauke nugalėjo Eibariškių seniūnaitijos komanda.