„Valstiečių“ palaikymas užtikrino opozicijos pergalę

Lai­mos AGA­NAUS­KIE­NĖS nuo­tr.
Radviliškio ligoninei rajono Taryba suteikė Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardą.
Šios kadencijos Radviliškio rajono taryboje – beprecedentis įvykis: opozicija susivienijo su „valstiečiais“ ir pirmą kartą balsais įveikė konservatorius.
Nors balsavimo objektas nebuvo rajoninės reikšmės – atstovo spaudai pareigybė Radviliškio ligoninėje, tačiau tokia vienybė pasiekta pirmą kartą.

Ligoninės administracija: atstovas spaudai būtinas

Tarybos narių nuomonės išsiskyrė tvirtinant Radviliškio ligoninės valdymo struktūrą ir didžiausią leistiną pareigybių skaičių.

Pagal ligoninės administracijos prašymą, naujajame pareigybių sąraše turėjo atsirasti atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene pareigybė.

Ligoninės administracija prašė leisti 0,5 etato dirbti darbuotojui, kuris bendrautų su žiniasklaida, padėtų formuoti įtaigos įvaizdį, skleistų informaciją įvairiuose žiniasklaidos kanaluose bei koordinuotų internetinėje svetainėje talpinamą informaciją.

Radviliškio ligoninės direktoriaus Vaido Smalinsko teigimu, ligoninės darbuotojai fiziškai nebespėja atsakinėti į žiniasklaidos pateikiamus klausimus.

Anot ligoninės vadovo, net ir pateikus atsakymus, po to faktai būna iškraipomi ir pateikiami savaip, todėl neretai tenka kreiptis į atitinkamas institucijas dėl pateiktų faktų, kurie neatitinka tikrovės, paneigimo.

V. Smalinsko teigimu, dėl kai kurių teiginių tenka kreiptis ir į teisėsaugą. Tuo esą ir užsiimtų naująją pareigybę užėmęs asmuo, tad jo darbo baras esą būtų platus.

„Atsakymų į žiniasklaidos klausimus ruošimas reikalauja papildomo darbuotojų laiko, specifinių žinių apie sveikatos apsaugos sistemos veiklą, viešosios informacijos teikimą ir nuolatinio informacijos apie ligoninės veiklą sekimo ir kaupimo.

Atsižvelgiant į tai, yra tikslinga įsteigti naują atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene pareigybę“, – teigė įstaigos vadovas.

Opozicija: ar jau galima išlaidauti?

Iki tol spaudos atstovo pareigybės ligoninėje nebuvo – su žiniasklaida bendraudavo įstaigos vadovas arba direktoriaus pavaduotojas medicinai.

Todėl kai kurie Tarybos nariai nesuprato, kodėl dabar prireikė įsteigti tokią pareigybę?

Eglės Ivanauskytės nuomone, tokia pareigybė nereikalinga, nes 22 iš žiniasklaidos per pusmetį gauti paklausimai ir juose užduotas 81 klausimas, jos manymu, yra juokingas kiekis.

„Jeigu šis darbuotojas turės išmanyti ir viešuosius ryšius, ir mediciną, kurios srities specialistą tuomet samdysite? Ar tai reiškia, kad atsiradus naujajai pareigybei, faktai žiniasklaidoje nebebus iškraipomi ir situacija pagerės? Pasakykit, ar yra rajone nors viena įstaiga, kuri išlaikytų atskirą darbuotoją, per pusmetį gaudama vos dvi dešimtis užklausų?“, – klausimus vieną po kito žėrė socialdemokratų atstovė.

Jai antrino partijos kolega Kazimieras Račkauskis, priminęs, jog per karantiną visų buvo prašoma neišlaidauti ir susiveržti diržus. Jis klausė, ar tas prašymas jau nebegalioja?

Balsuojant už administracijos pasiūlytą bei už alternatyvų „etatinį“ pasiūlymą, į opozicijos pusę daug kam netikėtai stojo valdančiojoje koalicijoje esantys „valstiečiai“.

Keturiems konservatorių atstovams bei vienam opozicijoje esančiam „darbiečiui“ nusišalinus nuo klausimo svarstymo dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, administracijos parengtą sprendimo projektą palaikė tik likę aštuoni valdančiosios koalicijos nariai.

Už alternatyvų pasiūlymą – be atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene pareigybės – balsavo 12 Tarybos narių, tad pirmą kartą valdantieji liko „ant ledo“.

Suteiktas skaidrios įstaigos vardas

Kitas su Radviliškio ligonine susijęs klausimas sulaukė daugumos Tarybos narių palaikymo – rajono politikai balsavo už tai, kad ligoninei būtų suteiktas Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas.

Tiesa, abejonių būta ir dėl šio sprendimo projekto, tačiau vertinimo komisijai vadovavusiam vicemerui Mindaugui Pauliukui pavyko įrodyti, jog ligoninės pateikti reikiami dokumentai ir jos veikla atitinka tokį statusą.

„Vertinant ligoninės veiklą, buvo vadovaujamasi ne gandais, o faktais. Visa reikiama informacija mums buvo pateikta, ji buvo įvertinta ir atitiko reikalavimus“, – posėdyje teigė M. Pauliukas.

Komisija, atlikusi VšĮ Radviliškio ligoninės pateiktų dokumentų analizę bei įvertinusi korupcijos indekso atitiktį, nusprendė, jog ligoninė surinko 113 balų iš 123 galimų, todėl esą jai galima suteikti skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardą.

„Darbietė“ Zita Žvikienė pasidžiaugė, kad įvertinimas yra labai geras, tačiau, pasak jos, svarbiausia, kad surašyti balai būtų teisingi ir kad būtų žinomas už jų pateikimą atsakingas asmuo, jei kartais paaiškėtų kokie neatitikimai.

M. Pauliuko teigimu, į vertinimą žiūrėta labai atsakingai, kad ant komisijos nekristų jokia dėmė.