Valdantieji ir opozicija pasiskirstė postus

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Kelmės rajono savivaldybėje atsinaujino ne tik Taryba, bet ir dalis vadovų.
Pradėjus dirbti naujai išrinktai Kelmės rajono tarybai, valdančioji koalicija ir opozicija pasiskirstė postus. Beje, jau spėja pasikeisti ir Tarybos sudėtis, nes kai kurie nariai atsisako mandatų.

Dvi grynakraujės, dvi mišrios frakcijos

Naujosios kadencijos Tarybos nariai priklauso septynioms skirtingoms politinėms partijoms. Sudarytos kelios frakcijos. Daugiausia, net 10 mandatų laimėjusi partija „Laisvė ir teisingumas“ įkūrė savo frakciją. Valdančiojoje koalicijoje dirbsiantys du Liberalų sąjūdžio ir vienas Tėvynės sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų atstovas įkūrė mišrią frakciją.

Dvi frakcijos susikūrė opozicijoje. Savo frakciją įkūrė šešis mandatus turintys socialdemokratai. Du Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei viena Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė sukūrė mišrią frakciją.

Paaiškėjo kas vadovaus komitetams

Rajono taryboje sudaryti keturi komitetai. Biudžeto ir ekonomikos komitetui vadovaus miškininkas, „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos atstovas Egidijus Želvys, jo pavaduotojas tos pačios partijos atstovas ūkininkas Rimantas Viršilas.

Socialinių klausimų ir sveikatos komitetui vadovaus „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos narys ūkininkas Vytautas Barkauskas, jo pavaduotoja Žaliųjų partijos atstovė vaistininkė Daiva Antanavičienė.

Švietimo, kultūros ir teisėtvarkos komitetui vadovaus „Laisvės ir teisingumo“ partijos narys, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojas Vidimantas Parnarauskas, jo pavaduotoja Liberalų sąjūdžio atstovė Lina Milašauskienė.

Investicijų, ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininku tapo Liberalų sąjūdžio atstovas, verslininkas, daugiabučius administruojančios įmonės „Adminvalda“ direktorius Evaldas Kmitas, jo pavaduotoja – Žaliųjų partijos atstovė Lina Samulytė.

Paaiškėjo opozicijai priklausančių komitetų ir komisijų vadovai

Po šių metų savivaldos rinkimų pelnę šešis Tarybos narių mandatus, bet į valdančiąją koaliciją nepakviesti ir opozicijoje likę Kelmės rajono socialdemokratai, ir valdančiojoje koalicijoje nepanorę dirbti du mandatus pelnę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, vieną mandatą Demokratų sąjungos „ Vardan Lietuvos“ atstovė bei su Tėvynės sąjungos – Krikščionių demokratų sąrašu į Tarybą išrinktas Tautvilas Pūtvis pasiskirstė opozicijai priklausančius postus.

Opozicijos lyderiu įvardijamas socialdemokratų partijos atstovas teisininkas Dainius Ivoškis. Tačiau, kaip informavo Socialdemokratų partijos Kelmės skyriaus pirmininkas Stasys Jokubauskas, opozicijos lyderio pareigos bus rotuojamos, jas kadencijos bėgyje galės eiti ir kitų opozicinių partijų atstovai.

D. Ivoškio kandidatūra pasiūlyta ir į socialdemokratų frakcijos seniūnus.

Kontrolės komiteto pirmininku tapo socialdemokratas Algirdas Steponkevičius. Etikos komisijai vadovaus Tautvilas Pūtvis. Antikorupcijos komisijos pirmininkės pareigas eis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Janina Skeberdienė, šias pareigas ėjusi ir 2019 – 2023 metų tarybos kadencijoje.

Dalis išrinktųjų atsisakė mandatų

Iš 25 rajono išrinktų Tarybos narių keletas atsisakė mandatų. „Laisvės ir teisingumo“ partijos atstovas Kęstutis Bilius Tarybos nario mandato atsisakė, nes patvirtinta jo kaip mero pavaduotojo kandidatūra. Jo bendrapartietė Danutė Laivienė dirbti Taryboje taip pat negali, nes tapo Savivaldybės administracijos direktore.

Neseniai Tarybos nario mandato atsisakė ir buvęs Savivaldybės administracijos direktorius socialdemokratas Stasys Jokubauskas. Jis paprašė, kad būtų atstatytas valstybės tarnautojo statusas, kad galėtų pervedimo būdu pretenduoti į kitas pareigas. Mat, Savivaldybėje jam pasiūlyta keletas pareigybių.

S. Jokubauskas dirbs vyriausiuoju specialistu Strateginio planavimo ir investicijų skyriuje ir bus atsakingas už energetiką.