
Naujausios
Užlopė kelio į Gasčiūnus duobes
Joniškio rajono kelias nuo Kirnaičių į Gasčiūnus, pritarus rajono Tarybai, pagaliau sulaukė remonto – užlopytos visos viena ant kitos lipusios duobės. Kelio būklė buvo labai prasta. Kepalių seniūnė Laura Veikalienė sako, kad jam sutvarkyti be papildomų pinigų iš biudžeto būtų nepakakę net visų metams seniūnijos keliams skirtų lėšų.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Buvo aktualu daugeliui gyvenviečių
Rajono Tarybos nariai atsižvelgė į juos ir Savivaldybės administraciją pasiekusį Kepalių seniūnės Lauros Veikalienės prašymą ir skyrė 10 tūkstančių eurų keliui Kirnaičiai–Gasčiūnai tvarkyti. Duobės šiuo metu jau užlietos asfaltu.
Duobė ant duobės važiuojančius vairuotojus ne pirmus metus vertė laviruoti ir rizikuoti. Vietomis tekdavo sukti į kelkraštį ir beveik išvažiuoti į laukus, kad nereiktų kratytis ir pamesti automobilių detalių.
Kepalių seniūnė Laura Veikalienė „Krašto žinioms“ sakė, kad minėta problema buvo tikrai aktuali, nes tai – vienintelis asfaltuotas kelias, kuriuo aplinkinių Gasčiūnų, Mikšiūnų, Kurmaičių, Skarių, Jonaičių, Cigoniškių kaimų gyventojai gali pasiekti pagrindinį kelią ir atvykti į Joniškį. Juo važinėja ne tik lengvieji automobiliai, bet ir mokyklinis autobusiukas, kursuojantis į Gasčiūnų pagrindinę mokyklą, bei žemės ūkio technika.
Riboti eismą – netinkama išeitis
„Žemdirbių technika sunki, tačiau tikrai nesiimčiau riboti jų eismo, nes Kepalių seniūnija yra žemės ūkio kraštas, vos ne kiekviename kieme rasi traktoriuką. Ūkininkai ne tik patys dirba, bet ir samdo žmones, taip per vasarą gerokai sumažėja socialinės paramos prašytojų, mokami mokesčiai į biudžetą. Tie patys ūkininkai padeda senūnijai greideriuoti kelius, tad turime atsižvelgti į bendrą situaciją“, – sakė seniūnė L. Veikalienė.
Pasak jos, šiais metais seniūnija kelių duobėms tvarkyti gavo 6 000 eurų, o vien Kirnaičių–Gasčiūnų kelio atkarpai reikėjo kur kas daugiau.
Duobių užlopymas – tarsi greitoji pagalba. Nežinia, kiek ilgai jos laikys.
Tačiau rajono meras Gediminas Čepulis „Krašto žinioms“ aiškino taip: kalbėdamas su specialistais jis išgirdo siūlymą tiesiog sumalti esamą asfalto dangą ir ta mase kelią užkloti. Tačiau vietomis 100–200 metrų atkarpos pasitaiko nesugadintos, tad malti tokį asfaltą būtų buvę tiesiog gaila. Todėl nutarta duobes užlopyti .
Autorės nuotr.
NUOMONĖ: Kepalių seniūnė Laura Veikalienė sako, kad asfaltuotas kelias į Gasčiūnus yra aktualus daugeliui gyvenviečių, susisiekiant su pagrindiniu keliu ir Joniškio miestu.
LOPAI: Kelio Kirnaičiai – Gasčiūnai duobės jau „užlopytos“.