Už parduotus žiedus – parama beglobiams gyvūnams

Už parduotus žiedus – parama beglobiams gyvūnams

Už parduotus žiedus – parama beglobiams gyvūnams

Juvelyriką Vilniaus dailės akademijos Telšių filiale studijuojančiai klovainietei Astai Šomkaitei šiemetiniame „Jaunųjų žvaigždučių“ apdovanojimų vakare įteikta nominacija „Metų iniciatyva“. Pirmą kartą per aštuonerius renginio metus nominacija skirta už pagalbą beglobiams gyvūnams.

Janina ŠAPARNIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Žiedai virto bagažine maisto

Būsimoji juvelyrė Asta rudenį internete paskelbė labdaros akciją – ji gamins žiedus, už kuriuos gauti pinigai bus skirti beglobių gyvūnų maistui.

„Informaciją platinau tik internetu – facebook-e. Juo mane susirasdavo ir norintieji užsisakyti žiedus. Kiek už dirbinius mokėti, spręsdavo patys užsakovai: visiems sakiau, kad tai – labdara“, – „Pakruojo kraštui“ pasakoja mergina.

Nutarusiems prisidėti prie akcijos Asta siūlė tradicinius senovės lietuvių žiedus primenančius dirbinius iš vario. Tik dekoravo juos šiuolaikiškiau. A. Šomkaitė sulaukė beveik trijų dešimčių užsakymų. Kad juos visus spėtų įvykdyti, mokomosiose dirbtuvėse beveik visą mėnesį praleisdavo laisvą nuo užsiėmimų laiką.

„Pasirinkau tokį metą, kai studentams nebūna atsiskaitymų už praktikos darbus. Nes vėliau prasideda sesijų maratonas“, – sakė Asta.

Antroje lapkričio pusėje buvo paskelbta, kad akcija baigta. A. Šomkaitė nekonkretizuoja, kiek pasisekė surinkti pinigų, bet džiaugiasi, kad atsirado pritariančių jos idėjai padėti likimo ir žmonių nuskriaustiems gyvūnams.

„Kadangi pati nevairuoju, su surinktais pinigais grįžusi namo į Klovainius, paprašiau mamos pagalbos. Sėdom į mašiną ir pasileidom per veterinarijos vaistines. Bagažinę šunims ir katėms nupirkto maisto nuvežėme į Kreivakiškį, gyvūnų prieglaudą „Gyvybės stotelė“, – mena nominantė.

Pasirinko antrąjį pašaukimą

Asta prisimena, kad nuo pat vaikystės mylėjo gyvūnus, padėdavo ir stengdavosi surasti namus beglobiams šuniukams, katėms. Išgirdusi, kad skubiai reikia namų Kauno tarnyboje „Nuaras“ laikomam šuniui, mergaitė prikalbino šeimynykščius važiuoti beveik du šimtus kilometrų ir nelaimėlį keturkojį parsivežti į Klovainius.

Mokydamasi Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje, Asta buvo tvirtai apsisprendusi – studijuos veterinariją. Tačiau planus suardė gyvenimas – paaiškėjo, kad mergina alergiška gyvūnams.

„Prie augintinių namuose einu, nekreipdama dėmesio į ašarojančias akis ir nuolatinę slogą. Bet dirbti veterinare būtų neįmanoma“, – pripažįsta Asta.

Ji pasirinko juvelyrės profesiją – nes visada labai mėgo piešti, kurti gražius darbelius.

Kodėl nelengva ir brangi juvelyrika, o ne, pavyzdžiui, dailė?

„Nes juvelyrika – ne tik graži, bet ir funkcionali meno šaka. Papuošalai visada turi artimesnį ryšį su žmonėmis, nei kiti meno kūriniai. Man praktiškumas labai svarbu. Nors dėstytojai užsiėmimuose skatina kurti, kad būtų meniška ir negalvoti, ar dirbinys – pritaikomas, to niekada nepamirštu. Darydama papuošalus galvoju, ar žmonėms jie tiks, ar taps mieli ir artimi“, – sako Asta, savo kūriniais jau papuošusi mamą bei drauges.

Antrame kurse studijuojanti klovainietė daugiausiai kuria iš vario bei žalvario, imasi ir sidabro. Prisipažįsta, kad dar tebeieško savojo kūrybos stiliaus, o šiuo metu labiausiai mėgsta modernizmą.

„Noras padėti gyvūnams taip pat niekur nedingo: pagal galimybes aukoju jiems pinigų. Bet studentai pinigais dažniausiai nėra pertekę, todėl kilo mintis užsidirbti jų paramai, pasitelkiant savo kūrybą. Manau, kad po kurio laiko analogišką akciją pakartosiu. Juk padėti silpnesniam, nuskriaustam galima, turint bet kokią profesiją“, – neabejoja A. Šomkaitė.

Asmeninio albumo nuotr.

PASTANGOS: Asta Šomkaitė padėti beglobiams gyvūnams stengiasi nuo vaikystės.

STILIUS: Būsimoji juvelyrė šiuo metu labiausiai mėgsta modernų stilių.

PRIEMONĖ: Astos sukurti variniai senovinio stiliaus žiedai tapo priemone maistu paremti gyvūnų prieglaudą.