Ugniagesiai prisimatavo narų kostiumus

Ugniagesiai prisimatavo narų kostiumus

Ugniagesiai prisimatavo narų kostiumus

Gelbėjant lede įlūžusius ar skęstančius žmones, Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojams nebereikės laukti, kol atvyks jų kolegos iš Šiaulių. Padėti į tokią bėdą pakliuvusiems radviliškiečiams gelbėtojai skubės apsivilkę neseniai įsigytus narų kostiumus.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Pademonstravo gelbėjimo operaciją

Naujutėlius sauso tipo narų kostiumus Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai užvakar pademonstravo visuomenei, prie Eibariškių tvenkinio surengdami skęstančiųjų gelbėjimo pratybas.

Pratybų metu gelbėtojai pademonstravo, kaip jie gelbėtų tvenkinyje įlūžusius žmones. Būrelis susirinkusių Eibariškių mikrorajono gyventojų, valdžios atstovų stebėjo, kaip iškirstoje eketėje pradeda skęsti žmogus ir kokias priemones gali panaudoti gelbėtojai jam ištraukti į krantą.

„Skęstantysis“ buvo traukiamas specialiomis rogėmis, po to – vienomis bei dvejomis kopėčiomis. Į eketę krito ir menamam skęstančiajam padėjo narų kostiumais vilkintys ugniagesiai.

Savotiška atrakcija gyventojams tapo narų bandymas po vandeniu iš vienos eketės perplaukti į kitą. Kad tai nėra lengva ir šiam darbui reikia patirties, rodė tai, jog demonstruotojui ne iš karto pavyko pataikyti tiesiai į antrąją eketę.

Kolegoms radviliškiečiams patarinėjo ir juos mokė didesnę patirtį turintys ir specialius kursus baigę šiauliečiai.

Atliks daugiau gelbėjimo darbų

Vieno komplekto, į kurį, be paties kostiumo, įeina ir žieminių pirštinių sistema, pašiltinimas bei šalmas, kaina – 3300 litų. Trims sauso tipo narų kostiumams įsigyti iš rajono biudžeto buvo skirta 9900 litų.

Su šiais kostiumais galima dirbti ir žiemą, ir vasarą. Pasak Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Lino Tautkevičiaus, su jais gelbėjimo darbus atliekantys pareigūnai nesušąla, gali nuplaukti ar ledu nušliaužti iki skęstančiojo, jį apkabinti ir ištraukti.

L. Tautkevičius džiaugėsi, kad dabar jų gelbėjimo tarnyba bus pasirengusi atlikti daugiau gelbėjimo darbų. Anot tarnybos vadovo, tarp apskrities rajonų radviliškiečiai vieninteliai, be Šiaulių, turi narų kostiumus.

„Iki šiol, neturėdami specialios aprangos, galėjome dirbti tik įbridę į vandenį. Prireikus gelbėti skęstančius žmones, būtume kvietę pagalbą iš Šiaulių. Šie kostiumai suteikia galimybę atlikti įvairius gelbėjimo darbus. Pareigūnai galės gelbėti skęstančius, lede įstrigusius, įlūžusius žmones, potvyniui užliejus gyvenamąsias vietoves, padės gyventojams išsigelbėti, padės išsaugoti jų turtą“, – platesnes galimybes vardijo L. Tautkevičius.

Kol kas gelbėtojai nardyti dar negalės, nes neturi nardymo įrangos.

Lėšos – gelbėjimo priemonėms

2014 metais Radviliškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba planuoja įsigyti oro pagalves, naudojamas įvairiuose gelbėjimo darbuose: griūtyse, eismo įvykiuose, prireikus užsandarinti įvairaus tipo prakiurusias talpas.

2006–2013 metais iš rajono biudžeto ir Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos fondo Radviliškio priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai iš viso skirta per 197 tūkstančius litų. Už juos buvo įsigyta įvairių reikalingų priemonių – grandininis pjūklas, atsarginių detalių kvėpavimo aparatams, benzininių purkštuvų, elektros generatorių, vandens siurblių, priemonių cheminių avarijų likvidavimui.

Septynerius metus rajono socialiai remtinų asmenų, neįgaliųjų būstuose montuojami dūmų detektoriai, pradėti remontuoti kaminai, krosnys, elektros instaliacija.

Autorės nuotr.

OPERACIJA: Parodomosiose pratybose Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai pademonstravo, kaip naujieji narų kostiumai gali pasitarnauti, gelbėjant lede įlūžusius žmones.

PAMOKOS: Patirties dirbant su narų kostiumais dar neturintiems Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojams – vertingos kolegų šiauliečių (kairėje) pamokos.