Tvarką Kuršėnuose stebės naujos vaizdo kameros

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.
Neabejojama, kad naujosios kameros tarnaus kuršėniškiams, užtikrinant jų saugumą.

Lapkričio 26 dieną Kuršėnuose pradėtos montuoti naujos, modernios vaizdo stebėjimo kameros. Šiuo metu iš viso Kuršėnų mieste yra keliolika Šiaulių rajono savivaldybei, Kuršėnų ligoninei priklausančių kamerų, kurios vaizdą fiksuoja 360 laipsnių kampu, turi veido atpažinimo funkciją, naktinį filmavimą ir kitus svarbius techninius parametrus.

„Norime kad miesto gyventojai ir miesto turtas būtų saugūs. Tikiuosi, kad įrengus geras vaizdo kameras gyventojai vakarais saugiau jausis“, – sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Centre bus sumontuotos keturios naujos didelės raiškos kameros. Montuojamos kameros ir prie Kuršėnų autobusų stoties. Naujosios kameros yra 4 megapikselių raiškos, su naktiniu vaizdo fiksavimo režimu ir kitais reikalingais parametrais. Vaizdo stebėjimo kamerų duomenys kaupiami įrašymo įrenginyje, kurį aptarnauja Savivaldybės Informacinių technologijų skyrius.

Senosios miesto kameros bus remontuojamos ir pasitarnaus kitose miesto vietose.

„Gerai, kad jau yra sumontuotos kameros Daugėliuose, taip pat ir prie Kultūros centro, Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, S. Dariaus ir S. Girėno pėsčiųjų take, automobilių aikštelėje bei kitur“, – sakė Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas.

Šiaulių rajono savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjo Audriaus Dešriaus teigimu, pernai Kuršėnuose buvo atnaujintos trys vaizdo stebėjimo kameros.

Pasak Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Pirmojo veiklos skyriaus vyriausiosios tyrėjos Sandros Jakės, Kuršėnuose yra problemų dėl siautėjančio jaunimo, tad kamerų užfiksuotas vaizdas padės greičiau išaiškinti nusikalstamas veikas, teisės pažeidimus, bus galima operatyviau reaguoti į įvykius.

Naujos modernios vaizdo stebėjimo kameros, specialistų teigimu, veikia ir prevenciškai – nusikalsti linkę asmenys, žinodami, jog teritorija yra stebima, vengia tose vietose daryti nusikaltimus.