
Naujausios
Trišalė taryba: brangs šiluma ar ne?
Į Trišalės tarybos posėdį pakviesti rajono šilumos tiekėjai patikino – kol kas šilumos kaina radviliškiečiams nebrangs, tačiau ją gali paveikti pridėtinės vertės mokesčio pakeitimai. Posėdyje kalbėta ir apie komunalinių atliekų išvežimo problemas, daugiabučių namų renovacijos eigą rajone.
Laima AGANAUSKIENĖ
Tikinimas: iki vasario šiluma nebrangs
Trišalė taryba, kurią sudaro profesinių sąjungų, vietos savivaldos ir darbdavių atstovai, išklausė šilumos tiekėjų pranešimus apie šio šildymo sezono ypatumus.
UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis susirinkusius patikino, jog bendrovei pavyko nusipirkti biokuro už santykinai normalią kainą, o jo atsargų užteks iki kitų metų pradžios.
Pasak P. Mickaičio, gruodžio mėnesį šiluma turėtų truputį atpigti – vietoj dabartinių 21,5 cento už kilovatvalandę turėtų būti 20 centų, jei pridėtinės vertės mokestis (PVM) išliks 9 procentai.
Kitų metų pradžioje ji irgi esą neturėtų keistis, kadangi planuojama jau užkurti naują biokuro katilą.
„Tačiau būtų blogai, jei PVM būtų padidintas iki 21 procento, nes mes dujų nebenaudojame, tad jų mažėjančios kainos sąskaita sutaupyti negalėtume“, – sakė P. Mickaitis.
UAB „Baisogalos bioenergija“ direktoriaus Vytauto Praninsko teigimu, jų bendrovė nuo radviliškiečių atsilieka 0,5 cento – tai yra, tiek daugiau baisogaliečiai moka už šildymą.
„Baisogalos bioenergija“ esą kuro turi iki sausio 5 dienos. Anot V. Praninsko, baisogaliečiams šiluma irgi nebrangs iki vasario.
Sunkiausia būtų „vidutiniokams“
V. Praninskas išreiškė savo požiūrį apie siūlytą PVM didinimą iki 21 procento. „Ir duonai, dešrai yra nustatytas 21 procento PMV, ir čia jokios isterijos nėra. Gal verčiau kalbėkim, kodėl 700 litų pensijos gaunanti močiutė negauna šildymo kompensacijos? Gal ji kur nors turi žemės, gal turi kelis butus? Pas mus Pakiršinyje tie, kas nesusipykę su valstybe, jokių problemų neturi, nes gauna kompensacijas. Vadinasi, jiems ir toliau problemų nebus“, – kalbėjo šilumos tiekėjas Baisogaloje ir Pakiršinyje.
Kita vertus, V. Praninskas sutiko su profsąjungietės Germinos Margaitienės tikinimu, jog sunkiausia dėl šildymo PVM didinimo būtų „vidutiniokams“, gaunantiems iki 1500 litų atlyginimą. O tokių yra dauguma.
V. Praninsko teigimu, gyventojų skolos bendrovei sudaro apie 0,5 milijono litų, tačiau jos antrus metus iš eilės mažėja.
Anot P. Mickaičio, UAB „Radviliškio šiluma“ gyventojų skolų suma nesikeičia jau keleri metai ir siekia apie 3 milijonus litų. Direktorius pasidžiaugė, kad bendrovei nėra skolingos įmonės, tarp jų – ir Savivaldybės.
P. Mickaičio teigimu, jei nebūtų šios 3 milijonų litų skolos, bendrovei nereikėtų kreiptis į bankus paskolų, nereikėtų mokėti palūkanų, įgyvendinant projektus.
Daugiabučių renovacija įsibėgėja
Apie daugiabučių namų renovacijos programą kalbėjęs Savivaldybės Turto ir vietinio ūkio skyriaus vedėjas Vladas Šablinskas patikino, kad abu renovacijos programos etapai rajone vyksta pakankamai sklandžiai.
Pasak V. Šablinsko, rajone pagal pirmąjį programos etapą atnaujinto daugiabučio namo Baisogaloje gyventojai jau jaučia renovacijos pasekmes: kai rajone kiti daugiabučiai jau pradėjo šildytis, šio namo gyventojai ir be šildymo gyveno šiltai.
Radviliškyje, Naujojoje gatvėje, esančiuose keturiuose daugiabučiuose darbus planuojama baigti iki metų pabaigos. Tačiau stringa dviejų daugiabučių namų (Progimnazijos g. 19 Šeduvoje ir Dariaus ir Girėno g. 60 Radviliškyje) atnaujinimo darbų pirkimas, o Radviliškyje esančio Aušros aikštės 3-ojo namo gyventojai atsisakė dalyvauti atnaujinimo programoje.
Antrajame programos etape dalyvauja 24 namai. Visi namai renovacijai buvo atrinkti priklausomai nuo suvartotos energijos kiekio.
Problema – atliekų priėmimo punktai
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ atstovės Rita Ivoškytė ir Karolina Kiesienė kalbėjo apie atliekų išvežimo problemas. Viena jų – seniūnijose esančios atliekų priėmimo punktų aikštelės.
Į šias aikšteles atvežamos atliekos nėra rūšiuojamos, suverčiamos bet kaip. ŠRATC atstovės ragino fiksuoti asmenis ar įmones, kurie atliekų priėmimo punktais naudojasi neleistinai ir paverčia juos šiukšlynais.
ŠRATC atstovių tikinimu, ateityje numatyta plėsti rūšiavimo infrastruktūrą, didinti konteinerių kiekį.
Rajono gyventojams planuojama skirti apie 8 000 vienetų rūšiavimo konteinerių, apie 1 300 vienetų kompostavimo dėžių ir žaliųjų atliekų konteinerių individualioms valdoms.
Individualių valdų savininkai antrines žaliavas ir pakuotes rūšiuoja į vieną konteinerį, ateityje jiems planuojama suteikti ir konteinerius stiklui.
Autorės nuotr.
AKTUALIJOS: Trišalės tarybos posėdyje jos nariai kalbėjo apie šildymo, atliekų išvežimo ir daugiabučių namų renovacijos aktualijas.
PROBLEMA: Šiukšlės pamiškėse, šiukšlynais paverstos atliekų rūšiavimo aikštelės – tebėra didelė problema.