Tobulinamas gyventojų perspėjimo sistemų tinklas

Radviliškio raj. savivald. nuotr.
Akustinės perspėjimo sirenos įrengtos ant pastatų, nuo kurių garsas galėtų sklisti kuo plačiau.

Nuo šiol Radviliškio ir Šeduvos gyventojai bus saugesni. Praėjusią savaitę Radviliškio mieste ir Šeduvoje įrengta po vieną naują akustinę perspėjimo sireną. Jos ypatingos tuo, kad jomis galima perduoti informaciją apie tai, kokio pobūdžio pavojus gresia, kokius veiksmus tikslinga toliau daryti (galima paleisti transliuoti net tekstą su konkrečiais patarimais).

Radviliškyje viena nauja akustinė perspėjimo sirena įrengta ant Vaižganto gimnazijos pastato, Šeduvoje – ant šilumos tinklų katilinės pastato. Vietos abiem sirenoms parinktos tokios, iš kur jų skleidžiami garsiniai signalai bus pasiekiami didelei Radviliškio ir Šeduvos gyventojų daliai.

Radviliškio rajone yra įrengta 19 gyventojų perspėjimo sirenų, iš jų Radviliškio mieste – aštuonios. 14 sirenų – centralizuoto valdymo, jas galima įjungti iš centrinio valdymo pulto ar telefonu.

Radviliškio rajone yra keturios akustinės perspėjimo sirenos: dvi Radviliškio mieste įrengtos 2019 metais, šiais metais – po vieną Radviliškio mieste ir Šeduvoje.

Morališkai pasenusių sirenų taip pat yra, jų visame rajone 13.

Gyventojų perspėjimo sistema atnaujinama Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad, išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti Lietuvos radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą pranešimą ir rekomendacijas.

Tuo pačiu metu į mobiliuosius telefonus siunčiami trumpieji pranešimai, kuriuos gauna tie gyventojai, kurie savo telefonuose yra aktyvinę korinio transliavimo funkciją.