
Naujausios
Telefonu kalbėjusiai keleivei – vairuotojo pyla
UAB „Kautra“ autobusu vykusi radviliškietė pateko į nemalonią situaciją, nes porą minučių kalbėjo telefonu ir buvo vairuotojo apšaukta. Bendrovės atstovai tvirtina, jog draudimo autobuse kalbėti mobiliuoju telefonu nėra.
Saulius JUŠKEVIČIUS
saulius@skrastas.lt
Nemaloni situacija autobuse
Į redakciją paskambinusi radviliškietė Angelė Visockienė papasakojo apie incidentą, kilusį maršrutiniame autobuse.
„Spalio 28-osios vakare bendrovės „Kautra“ autobusu važiavau į Radviliškį. Autobuse važiavo vos keletas žmonių. Prieš pat Radviliškį mobiliuoju telefonu pabandžiau paskambinti artimiesiems ir paprašyti, jog mane pasitiktų autobusų stotyje. Vos pradėjusi pokalbį, buvau grubiai pertraukta vairuotojo, kuris pareikalavo baigti pokalbį. Vairuotojo motyvas buvo toks, kad autobuse negalima kalbėti telefonu“, – apie incidentą pasakojo moteris.
Pasak jos, gana dažnai tenka važinėti įvairių įmonių autobusais, tarp jų ir UAB „Kautra“, tačiau nė karto neteko patekti į panašią situaciją.
„Visuose autobusuose yra tekę po porą minučių kalbėti telefonu ir niekuomet nesulaukdavau jokių priekaištų, o čia pasijutau tarsi nusikaltusi“, – sakė moteris.
Panašią situaciją „Krašto žinių“ reporteriui teko stebėti ir lapkričio 1-ąją „Kautros“ autobuse, vykusiame iš Linkuvos į Kauną. Tuomet irgi į skambutį atsiliepusiai garbaus amžiaus moteriai vairuotojas griežtai liepė baigti pokalbį.
„Nejau nematote lipdukų ant langų, kad draudžiama kalbėti telefonu? Kam jie čia užkabinti?“, – moralizavo vairuotojas. Pasijutusi nepatogiai, moteris bandė aiškinti ir atsiprašinėjo, jog neatkreipusi į juos dėmesio, tačiau vairuotojas dar ir po to keletą minučių skaitė moralus.
Draudimo nėra
UAB „Kautra“ Kokybės kontrolės vadybininkas Donatas Augėnas „Krašto žinioms“ sakė, jog draudimo kalbėti mobiliaisiais telefonais autobusuose nėra.
„Pokalbiai mobiliaisiais telefonais autobusuose nedraudžiami. Tačiau arčiau sėdintys keleiviai, kalbėdami mobiliuoju telefonu, blaško vairuotojo dėmesį. Todėl mandagus vairuotojo prašymas jo neblaškyti ilgu kalbėjimu telefonu, turėtų būti suprantamas ir keleiviams“, – sakė vadybininkas.
Pasak jo, vairuotojai prie vairo dažnai praleidžia po 7-8 valandas, todėl ilgi ir garsūs pokalbiai telefonu trukdo susikaupti vairuojant, vargina.
D. Augėnas sakė neteisinantis darbuotojų dėl grubaus elgesio, tačiau norėtų ir keleivių supratimo.
„Įmonėje dirba per 200 vairuotojų. Tarp jų pasitaiko įvairaus charakterio darbuotojų. Todėl mes visada reaguojame į kiekvieną tokį incidentą, kalbame su vairuotojais, jog panašių situacijų reikėtų vengti, tačiau pasitaiko visko“, – teigė vadybininkas.
Autoriaus nuotr.
DRAUDIMAS: UAB „Kautra“ atstovų tvirtinimu, draudimo bendrovės autobusuose naudotis mobiliaisiais telefonais nėra.