
Naujausios
Tebetiriami Pakruojo vandenys
Nors ekstremali situacija dėl Petraičių tvenkinio užteršimo atšaukta, aplinkosaugininkai tebetiria rajono vandenis.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento atstovas spaudai Artūras Konderauskas informavo, kad valstybinės analitinės kontrolės skyriaus pareigūnai tebetiria Obelės ir Kruojos upių vandens kokybę.
Tyrimai atliekami kelis kartus per mėnesį. Jie rodo, kad vandens kokybė Obelės upėje ties įtekėjimu ir ištekėjimu iš Petraičių tvenkinio yra gera. Vandens rūgštingumas (PH) – daugiau nei 8, jame ištirpusio deguonies randama 10 miligramų litre. Ekologinės nelaimės metu Petraičių tvenkinyje buvo stipriai sumažėjęs deguonies kiekis – nesiekė net 1 mg/l. Dėl to išgaišo žuvys.
Atliekamas ir biocheminis deguonies suvartojimo (BDS) tyrimas. Tiek įtekančio į Peraičių tvenkinį, tiek ištekančio vandens BDS normalus ir nesiekia 1 mg/l O2 (BDS norma yra iki 6 mg/l O2). Amonio azoto ir fosfatų kiekis vandenyje taip pat atitinka normas.
Aplinkosaugininkai taip pat stebi bei tiria ir Kruojos upės vandenį. Kruojos vanduo nepakitęs, jo rūgštingumas ir ištirpusio deguonies kiekis atitinka normas.
Pakruojo rajono savivaldybė inicijavo tvenkinio dugno dumblo tyrimus. Pasitelkta Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, kurios specialistai, padedant ŠRAAD Pakruojo agentūros darbuotojams, keliose vietose paėmė tvenkinio dumblo mėginius. Mėginiai išvežti tirti į Vilnių. Bus tiriama, ar dumblas neužterštas cheminėmis medžiagomis.
„Pakruojo krašto“ inf.
ŠRAAD archyvo nuotr.
Aplinkosaugininkai nuolat tiria ekologinės nelaimės nuniokoto Petraičių tvenkinio bei dviejų upių vandenį.